Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bavarec - напреднал
имате ли идеи с обикновено светодиодно или лед осветление дали мога да украся макет на замък като ще трабва да поставя светлинки на определени места ?
miroton - майстор
bavarec написа:
имате ли идеи с обикновено светодиодно или лед осветление дали мога да украся макет на замък като ще трабва да поставя светлинки на определени места ?
Проучи каква е разликата между обикновено светодиодно или лед осветление
kozl - майстор
Ами светодиодите са насочени излъчватели и вероятно "на определени места" няма да светят подходящо ако примерно имитират паркови лампи тип кълбо. Но ако са за индикация или имитация на прожектор - става с LED. Ако искаш да осветлиш целия макет може да ползваш светодиодни ленти закрепени на рамка около макета.
bavarec - напреднал
а покажа какво трябва да стане

Прикачен файл

umbrian-castle-sale-1.jpg
umbrian-castle-sale-1.jpg (58.5 KиБ) Видяна 3165 пъти
bavarec - напреднал
а в момента е това

Прикачен файл

25052013273.jpg
hidrazin - майстор
bavarec написа:
имате ли идеи с обикновено светодиодно или лед осветление дали мога да украся макет на замък като ще трабва да поставя светлинки на определени места ?
Светодиодно и LED е все в г....з. И защо да не стане? Поне има богат избор на светодиоди. Може даже да си ги подбереш и по ъгъл на светене - има различни 15, 30, 60 ... до към близо 180 градуса.
http://www.ledbg.eu/led5mm.html
http://www.bg-leds.com/index.php?main_p ... dc55d5d24b
Ей тук давам линк за изчисляване на резисторите към светодиодите. Като въведеш параметрите на светодидите, броя им и захранването направо ти чертае и схемата на свързване. Повече от това по-просто няма накъде.
LED калкулатор с чертане на схема.
:partyman:
kozl - майстор
Подкрепям. Оригиналът е осветен с прожектори, което сполучливо може да се имитира с избор на разположението и насочването на светодиодите и както hidrazin е описал - подбор на светодиодите.
Но ми се струва, че имаш още работа по макета :wink:
hidrazin - майстор
kozl написа:
Но ми се струва, че имаш още работа по макета :wink:
+1 Няма я грозната дърта кралица и красивите вещици. :cool: Да не говоря за тролове и подобни. :-D Даже ББ го няма! :lol:
:partyman:
bavarec - напреднал
xaxa

няма да загрозявам с вещици и други такива ...
много са полезни линковете - благодарско :supz:

Тема "осветяване макет на замък" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: