• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Не него не му трябва осветление в шкафовете а под тях за да му осветяват кухненския плот.
:partyman:
професионал - специалист
Аз си сложих с висящ шнур (съвсем тъничък) и ми е адски удобно!
velas - специалист
gstoychev написа:
В първия момент ми се стори добро решение да е с дистанционно, но като си помислих реалното ползване .. миеш си нещо на мивката или оперираш на плота и ти става тъмно. Съответно си с мокри ръце или със замърсени такива да търсиш дистанционно май не е добра идея.
Дистанционното може да се монтира на удобно място и винаги да е "под ръка". Има и друг вариант, който е с датчик за движение и вкл. и изкл. осветлението с махване на ръка близо до датчика. Има го някъде из лед-магазините...
VLADO66 - майстор
VLADO66 написа:
http://www.rosi.bg/elektronen-kliuch-s- ... -3335.html ако мощността е по-голяма може да се сложи едно товарно реленце.
Пусналия темата явно не чете всички постове :wink: -този клоч е точно за това-почти не се вижда и не се пипа с мокри,мръсни и т.н. ръце.
totio1973 - специалист
http://tpetrov.com/search.php?p=290&mai ... t=&s=&ord= Ако се монтира в самия шкаф някое от тези ключета няма ли да е по удобно,когато се отвори шкафа да се задейства осветлението.
fikata - майстор
totio1973
Прочети внимателно условието на задачата. Питането е за рационален начин на включването на осветлението осветяващо пространството под окачените кухненски шкафове/предполагам и над мивката/ Защо трябва да ми зяпа вратата на шкафа,когато ми е нужно осветление под него, а не вътре в него.
Идеята ти е добра за включването на вътрешно осветление на гардероб, например.
Включването на такова осветление с пулт за дистанционно е свързано с риска в тъмното да намериш къде е оставен пулта от последния човек боравил с него.
Включването с фотоклетка/пир датчик/ пък те задължава осветление да имаш само когато си в зоната на датчика.
:-D
mitron - специалист
gstoychev написа:
Май ще е нещо такова: http://kvazer.com/switch/11255-klyuch-r ... 50v-6.html монтиран в каналите на лентата.
Това ти е ключето не знам какво се чудиш аз слагам подобни да отбележа че при тези трябва да имаш фрезер 22 или 23 не си спомням точно защото моите са с 20-фрезер като си купуваш носи си една рулетка да си мериш
velas - специалист
fikata написа:
Включването с фотоклетка/пир датчик/ пък те задължава осветление да имаш само когато си в зоната на датчика.
:-D
Не е като стандартния пир-датчик, демек няма таймер. Махваш с ръка близо до датчика - светва, махваш отново - изгасва. Така нищо не търсиш и все ще се ориентираш в тъмното къде е монтиран датчика... :)
totio1973 - специалист
fikata написа:
totio1973
Прочети внимателно условието на задачата. Питането е за рационален начин на включването на осветлението осветяващо пространството под окачените кухненски шкафове/предполагам и над мивката/ Защо трябва да ми зяпа вратата на шкафа,когато ми е нужно осветление под него, а не вътре в него.
Идеята ти е добра за включването на вътрешно осветление на гардероб, например.
Включването на такова осветление с пулт за дистанционно е свързано с риска в тъмното да намериш къде е оставен пулта от последния човек боравил с него.
Включването с фотоклетка/пир датчик/ пък те задължава осветление да имаш само когато си в зоната на датчика.
:-D
Аз от дъно съм разбирам вътре в шкафа,а не под дъното но както и да е.
gstoychev - напреднал
mitron написа:
gstoychev написа:
Май ще е нещо такова: http://kvazer.com/switch/11255-klyuch-r ... 50v-6.html монтиран в каналите на лентата.
Това ти е ключето не знам какво се чудиш аз слагам подобни да отбележа че при тези трябва да имаш фрезер 22 или 23 не си спомням точно защото моите са с 20-фрезер като си купуваш носи си една рулетка да си мериш
Утре е денят и още нямам ключета. Мисля, че е време да купя :) Благодаря за полезната информация. А за задачата осветлението трябва да е отдолу на шкафа, а не вътре.
  • 1
  • 2

Тема "LED осветление на дъното на кухненски шкафове - Ключ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: