Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
proekt - специалист
На нашия етаж вратата на асансьора е блокирана и не се отваря и асансьора не спира. Само че майка ми вече трудно се придвижва и искам да направя вратата да се отваря. Знам че мога да спра асансьора на етажа със стопа. Тъй като домоуправителят е неоткриваем нямам ключ от помещението на асансьора, а и нямам излишни пари за техници, мога ли да го направя сам и как? Асансьорът е класически от соца - 72-73 г.

Предварително благодаря
AAsat - специалист
Асансьорът би трябвало да си има договор за техническо обслужване и исканата услуга вероятно ще е безплатна. Не се занимавай сам. Не става дума за компетентност, а за това кой има право и кой носи отговорност.
kozl - майстор
Даже не си компетентен, така че разбери коя е обслужващата фирма (трябва да има залепен стикер в асансьора), свържи се с тях и..........................ще разбереш как са нещата. По принцип аз съм домоуправител и аз плащам за асансьора, така че всички неща, които се заплащат минават през мен. Трябва да се досетиш, че самоуправството с цел неплащане е равносилно на кражба, в случая от ЕС (не Европейски Съюз, а Етажна собственост :wink: ).
PCL82 - майстор
Работата е следната. На всяка врата има резе, което има пружина и е нормално затворено (вратата е залостена). Когато асансьорът спре пред резето един електромагнит прикрепен за кабината притегля една голама пластина (нарича се отбивач), която също се движи заедно с кабината по етажите. Така може да се отвори вратата само ако кабината е спряла пред съответното резе.

В таблото на асансьора в машинното има релейна логика, която следи кабината на кой етаж е и управлава какво да се случва. Доколкото съм наясно. В това табло е прекъсната връзката към релетата за съответния етаж. Така когато кабината е на този етаж асансьорът не прави нищо и го подминава. Аварийният стоп просто спира мотора където го завари. Понякога резетата на блокираните врати са допълнително блокирани за да не могат да се отварят отвътре.

Извикай техника!

Тема "Разблокиране врата асансьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: