• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
aiako - специалист
Здравейте, понаучих се да запоявам и всичката техника вкъщи реши да ме пробва :-D

Eто проблема в какво се изразява. Взех си този монитор преди около 2 месеца , втора ръка. Работеше си нормално, но забелязах съвсем леко розово - доколкото разбрах признак на заминаваща си лампа. Един ден мониторът беше изключил. При проба от моя страна се случва това което съм показал и в клипа по-долу. Прочетох каква се става и един от вариантите беше да си е отишъл кондензатор затова смених всичките възможни, но проблема си остана. Някаква идея как да разбера от какво е болен ?
Монитора е Benq fp92w
Изображение
Това е захранващата платка 4H.L2E02.A35
Изображение

Видео към проблема:
http://www.vbox7.com/play:3be65574e6
Последна промяна от aiako на ср юни 05, 2013 5:16 pm, променено общо 1 път.
ivo70 - напреднал
Ако розавее почти сигурно е някоя лампа. Не са много евтини, от порядъка на 20-тина лева едната.
А и самата процедура е пипкава, и ако не сте наясно с нея, по добре в сервиз.
И е добре да се сменят 4-те, а дали е изгодно е друг въпрос.
Когато угасне, проверете дали само подсветката спира. Погледнете малко под по голям ъгъл дали има някакво изображение.
Най лесно се забелязва на нестатично изображение (филм, клип).
kristi78 - специалист
ivo70 написа:
Ако розавее почти сигурно е някоя лампа. Не са много евтини, от порядъка на 20-тина лева едната.
А и самата процедура е пипкава, и ако не сте наясно с нея, по добре в сервиз.
И е добре да се сменят 4-те, а дали е изгодно е друг въпрос.
Когато угасне, проверете дали само подсветката спира. Погледнете малко под по голям ъгъл дали има някакво изображение.
Най лесно се забелязва на нестатично изображение (филм, клип).
и аз съм на това мнение
MamaMy - майстор
Щом пали и гасне, а преди това е розовеело е лампа на 100%. Диагностиката е, като се окачи една лампа да виси отзад и се закача последователно на куплунгите на мястото на всички лампите докато се установи при коя тръгва.
ivo70 - напреднал
MamaMy написа:
Щом пали и гасне, а преди това е розовеело е лампа на 100%. Диагностиката е, като се окачи една лампа да виси отзад и се закача последователно на куплунгите на мястото на всички лампите докато се установи при коя тръгва.
Така се прави ако разполага с лампа. Поставете резистор 1.1 мегаома на 2 вата паралелно на буксата на лампата след като сте я откачили. Първо на едната, после на другите 3. Така ще разберете коя е проблемна.Става и с високоволтов керамичен кондензатор
10 nF. И внимателно че там напреженията са доста високи. Ако проработи може да го оставите така с резистор вместо лампа (ако ви устройва яркостта).
miroton - майстор
Къде ги видяхте тия 4 лампи?
ivo70 - напреднал
miroton написа:
Къде ги видяхте тия 4 лампи?
А колко са?
hidrazin - майстор
На снимката в ляво. Два трафа и четири букси за ламби. Ето и подобно изпълнение - четири ламби с два трафа.
http://www.aliexpress.com/item-img/Univ ... 95765.html
:partyman:
ivo70 - напреднал
hidrazin написа:
На снимката в ляво. Два трафа и четири букси за ламби. Ето и подобно изпълнение - четири ламби с два трафа.
http://www.aliexpress.com/item-img/Univ ... 95765.html
:partyman:
Ми така де. :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Монитор - изгасва след секунда + видео" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: