• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
NeoBoss - специалист
Колеги дайте идея за магазин в София където продават монофазни електродвигатели. Търся неще 2,2kW на 2800оборота на нормална цена.
PCL82 - майстор
Разходи се около кръстовището на ул. Раковска и бул. Сливница. Там е цял вилает от работилници за пренавиване на двигатели, също продават нови и пренавивани. Може да потърсиш в интернет къде има представителства на заводите в Харманли и в Троян.
NeoBoss - специалист
Информация много в нета няма, затова и пуснах темата ако някой скоро се е заниамвал с покупка на нещо такова :). Ще се отбия и до раковска благодаря за отговора.
big_death - специалист
Здравейте колеги ! Имам едно питане към по-компетентните - гледам този електродвигател и пиши че е 3 квт . Възможно ли е или има някаква уловка , след като от преди знаем че 2.2 преди беше максималната сила на монофазния мотор ?ето и линка http://mmotors.eu/index.php?page=shop.p ... &Itemid=96 Питането ми е защото мисля да го сложа на фуражомелка и се двоумя между този и 2.2.квт.
fikata - майстор
Аз не бих се съмнявал за данните, които дава производителя на този монофазен двигател с пусков и работен кондензатор:
MRS 90 LL-2 2880 min-1 3 kW 4hp 18A
http://www.mmotors.bg/images/product/file_8_bg.pdf
big_death - специалист
Този 3 квт. по добър ли е от 2.2 киловатовия ?
fikata - майстор
big_death написа:
Този 3 квт. по добър ли е от 2.2 киловатовия ?
В какъв смисъл ? На цвят ли?
fikata - майстор
big_death написа:
Този 3 квт. по добър ли е от 2.2 киловатовия ?
Нека да не навлизаме в теорията на електрозадвижванията и как се избира двигател но:
Ако знаем оборотите които търсим а те са 3000 синхронните:
по мощният двигател има малко по високи обороти 2880 срещу 2860
има по голями габарити
има и по голям номинален ток
съответно и по голям ток на празен ход
има и по голям резерв от мощност.
има и по голямо тегло и т.н.
Принципно при избор на двигател при спазване на зададените технически параметри,мощност,обороти габарити се търси и икономичност.
big_death - специалист
Колега, аз не търся икономия , а мощност ! Нали искам да върти ярмомелка , която да кажем ще работи на пускане по час, час и половина , затова въпроса ми беше такъв . На мен ми е ясно че с пръдня боя не става , затова и попитах :) Дали си заслужава да взема 3 киловатовия , след като му са по-добри показателите от този на 2.2 .
hidrazin - майстор
Въпроса ти са доста .... детски. Като търсиш повече мощност взимаш по-мощен двигател. А дали си заслужава - преценяваш сам.
:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "монофазен електродвигател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: