Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте приятели
Отново идва лято и заедно да потърсим решение на един проблем,който може да
е от полза за всеки.Какъв е проблема.От няколко години група приятели от цялата страна/около 20-30/ се изнасяме на брега на яз.Доспат,където имаме само един проблем-съхранение на продуктите и охлаждане на напитките.За да реша проблема с липсата на ток миналата година закупих фотоволтаичен панел с мощност 125W на 12v или 8-9АV
С него зареждам автомобилни акумулатори съответно 75 и 100Аh.След като съм заредил акумулаторите,чрез инвертор 1000w се опитвам да подкарам среден фризер с работна
мощност 125w=И тук проблем 1.Инвертора се оказа с модифицирана синусуида,която не може да подкарва мотора на компресора и 2.Инвертора забива защото не може да
преодолее пусковия ток. И тук моля за помощ в следния смисъл:
Чета,че има UPS си марка APC модели Smart които правят истинска синусуида,която може да захранва мотори.И тук идеята ми е чрез генератор,с какьвто разполагам да задвижа фризера и след като изключа генератора UPS са да продължи да го движи с външен акумулатор 75-100Ah В тази връзка може ли това да стане и евентуално колко време може да го кара.
VLADO66 - майстор
Проблема с големия пусков ток можеш да го решиш с софтстартер viewtopic.php?t=20069. И. http://engineering-review.bg/engineerin ... 18&id=1072
hidrazin - майстор
Пък проблема въобще може да го решиш като си вземеш газов хладилник - на пропан бутан. С това акумулаторче 100Ah ще изкараш едва 6-8-10 часа. Зависи как ползваш хладилника. Просто това малко панелче няма да смогва да ти зарежда кундуматорите. :) И какво правим ако на следващия ден няма слънце или е малко? Хвърляме мръвката и пием топла бира. Ужаст ужасна! :x
Другия вариант е да се запасиш с повече гориво за генератора ама студената бира ще излезе GOLD.
:partyman:
lecki - специалист
Ако имаш възможност пробваи с по-мощен инвертор с модифицирана синусоида
може просто да се рзминава малко това което е написано на този като мощност
и да се включва защитата или просто му пада напржението.
DMN - майстор
На моя хладилник, който е с мощност 90-100Вт съм замервал стартовия ток.
Прикачен файл:
P1110687.JPG
P1110687.JPG (70.03 KиБ) Видяна 2191 пъти
lecki - специалист
И аз това имам предвид.
bai_bradyra - специалист
В казармата правехме полеви хладилник. #-o . Изкопава се дупка с дълбочина 0.8- 1 м. Ширината според броя на касите бира :rolleyes: нареждат се питиетата и се покрива с клони с листа плътно. Малко хамалогия, но ефективно и ефтино ( ако не броим копането).. но луд умора няма :partyman: Гарантиран резултат.

Тема "фризер на брега на язовир" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: