Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nv952 - майстор
Проблема е средния.
На село имаме две устройства и една чиния понеже вече няма да сме там взехме едното устройство и телевизора.По стечение на обстоятелствата имаме втора чиния от едни приятели който си пуснаха ТВ за Извън България и ни оставиха чинията която им дадоха от булсатком.Имам кабел за свързване на устройството и чинията но не знам в каква позиция да се монтира и в коя посока.Разгледах сайта на булсатком и там пише 39 градуса източна дължина.Наместих я но като включа устройството пише няма сигнал.Моля за малко помощ.
moimoimoi - майстор
на булсат-а на дистанционото има копче мисля беше долу в дясно с син цвят и като се натисне излиза инфо за сигнала- децибели и още нещо че по него по лесно ще го настроиш
по спомен сигнал поне 65-70%
децибели поне 7-8dB /нормално е 13/
настройката е доста фина но един път като нацелиш някакъв сигнал после е лесно
и конвертора/това от което излиза кабела/ трябва да е леко завъртян по часовниковата стрелка като застанеш пред чинията
petkomz - специалист
1.Остави приемника на Канал 1
2.Ако си определил горе долу посоката, започни да движиш наляво-надясно много бавно като започнеш от някакво по-ниско положение на антената. Ако не излезе нищо повдигаш много малко антената нагоре и пак повтаряш наляво и надясно. Правиш всичко много бавно и задържаш по няколко секунди на различните позиции защото понякога на приемника му трябват няколко секунди да реагира на сигнала.
3.След като излезе сигнала можеш с конвертора да играеш навътре навън (към антената) и да го въртиш около оста му за да докараш по силен сигнал.(Сигнал индикатора от синия бутон го включваш чак когато си намерил спътника за по-фина настройка.При фиксирането с болтовете също можеш да следиш сигнала, като затягаш ляв или десен болт в зависимост от промяната към по-добро или лошо).
velas - специалист
Настройка.
Посока.

Всичко е ориентировъчно! И милиметъра има значение, дори и докато стягаш гайките ще се размести настройката.
lz1tar - специалист
Влизаш в менюто,натискаш менюто Други,най-отдолу е,там ще видиш на кое подменю ще излязат двата индикатора,на единия пише %,на другия db,въртиш много бавно,като изчакваш малко след всяко завъртане,целта е да се напълнят и двете скали над 50%
swenstyle - специалист
от предния гугъл линк първия резултат най-много ще ти помогне http://forum.bulsat.com/viewtopic.php?t=5937 техниците на булсат настройват антена за 3-4 лв. ако не и безплатно, и идват за 2-3 дни и в затънтени села.
настройката е елементарна след като разбрах къде ми е грешката, стана за 2 минути.
ако си прочел темата от линка направо виж точка 6. ако не си надолу съм описал много кратно всички стъпки


1. като нагласяш вертикалния ъгъл се появява неточност от тая скала, така че ако не улавяш никакви проценти над 20-25, които се появяват и като си сложиш пръста на буксата, при ъгъла кото е посочен в горния линк, местиш вертикалния ъгъл пъров 1* нагоре, ако пак не стане 1* надолу (от ъгъла който дават за твоето населено място)
2. като са разхлабени винтовете за да се върти антената и тя малко клюмва, т.е. малко се изменя ъгъла по т.1
3. от този сайт много точно ве определя посоката на антената http://www.dishpointer.com/ от второто падащо меню избира 39Е helas sat 2, после си намираш къщата на картата и заглеждаш зелената линия от къде минава и си избираш дърво което виждаш от вас или кумина на отсрената къща или ъгъла на блока, насочваш антената натам и бъди сигурен че грешката е 1-2 градуса.
4. като свържеш чинията с устройството и веднага ще ти се появи 25% някъде, то само с пруст да пипнеш кабела и се появяват.
със въртене на антената ще започнат да се увеличават, дори и да са 45-50 е достатъчно, хванал си спътника когато на FEC се появи 7/8 тогава спираш да въртиш затягаш гайките по малко последователно гледаш FEC не изчезне и затягаш на макс % (ако излезе FEC 2/3 или 3/4 си на друг спътник)
5. въртиш окото около остта му и се появяват децибели, за българия трябва да е завъртяно накъде към 7 часа когато гледаш чинията фронтално, въртиш докато станат най-високите dB след 8 се появява картина, но трябва да ги нагласиш над 11 (11,5 е обикновена максимума с булсат оборудване) за да имаш резервни дБ при лошо време
6. общо взето проблема идва от вертикалния ъгъл, заради непрецизната скала, така че ако процентите стигат максимум до 35 и няма FEC значи си уцелил хоризонталния ъгъл, но вертикалния ти е кофти, повдигни леко на ръка антената и виж дали има подобрение, ако няма развий още гайките на самата скоба за закрепване, така ще клюмне чинията все едно си местил вертикалния ъгъл. Така ще разбереш накъде и с колко да го коригираш, така, че при стегната скоба да е идеален. Станат ли процентите над 40 се появява FEC и децибели, от там нататък всичко е внимателно затягане на гайките на най-високите стойности като с приоритет са dB.
Последна промяна от swenstyle на съб юни 22, 2013 1:07 am, променено общо 3 пъти.
Чаро - Акълия
viewtopic.php?f=26&t=10374&hilit=%D0%B1%D1%83%D0%BB%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%BC
nv952 - майстор
Получи се един проблем с декодера на бком. :?
Днеска дойдоха пичовете,смениха го обаче .. :проба:
Като вкл. телевизора и декодера блокира!Не приема никаква команда от дистанционното :shock:
Като натискам копчетата върху декодера си бачка добре.
Обаче изкл ли тв. от контакта се оправя :? вкл ли го -пак блокира :x
Смених контакта на климатика (защото са на 1 разклонител) ама пак същата работа :rolleyes:
Пичовете казаха че нещо тв-то не било в ред...и преди им се било случвало. :|
Та сега се чудя кво да го прая...до няколко седмици всичко беше вред . :?:
ето малко,инфо за телевизора ако някой реши да помогне.
Самсунг,купен мисля че около 2003-2005г.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
AAsat - специалист
Стария приемник на този телевизор ли работеше и при него имаше ли го проблема? Опитай да отдалечиш максимално ( доколкото почволяват кабелите) приемника от телевизора. Може да опиташ и да разкачиш връзката между приемника и телевизора за да видиш ще го има ли пак проблема.

Тема "Как се монтира чинията на булсаткомБ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: