Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
yassi - специалист
Добро утро,

харесали сме си 3 полилея за стаите, обаче и 3-те са с цокъл G9.
Има ли такова нещо като преходник от G9 към Е27, защото предпочитам последния цокъл.
VLADO66 - майстор
G 9 се слага на по прибрани осветителни тела,предполагам че случая е такъв.Не съм вждал такъв преход но помисли-като забучиш тази фасунга дали въобще ще остане място без да стърчи за крушка.
yassi - специалист
VLADO66 написа:
G 9 се слага на по прибрани осветителни тела,предполагам че случая е такъв.Не съм вждал такъв преход но помисли-като забучиш тази фасунга дали въобще ще остане място без да стърчи за крушка.
Плафоните са големи - т.е. няма проблем да влезе крушка с цокъл Е27.
Искам да сложа лед крушки, а такива с цокъл г9 няма по магазините (или поне аз не намирам).Само в интернет намирам. А лед с цокъл е27 има много.
Имам още един въпрос за същите полилеи - в упътването им пише "уредът трябва да се заземи". На полилеите има само фаза и нула. От тавана в едната стая излиза трижилен кабел, а от тавана на другата - два двужилни. И на двете места са със серийни ключове. Как мога да го заземя тоси уред/полилей?
dadko - майстор
По принцип има такива адаптери, можеш да си потърсиш и поръчаш в Интернет. С повече търсене- можеш да откриеш и в Б-я...
boqn_zara - специалист
Ако не си ги купил по-добре избери нещо друго,трудно ще намериш такъв преходник в БГ.Или поне първо виж откъде можеш да го поръчаш евентуално.Щом е вързано на серия "заземяване" не е възможно.
yassi - специалист
dadko написа:
По принцип има такива адаптери, можеш да си потърсиш и поръчаш в Интернет. С повече търсене- можеш да откриеш и в Б-я...
Благодаря,

точно такова нещо търсех. Днес дори като ходих в Кауфланд за друго взех че се спрях пред крушките и там имаше адаптери за от е27 на е14 и съм оптимист, че ще намеря това, което търся.
yassi - специалист
boqn_zara написа:
Ако не си ги купил по-добре избери нещо друго,трудно ще намериш такъв преходник в БГ.Или поне първо виж откъде можеш да го поръчаш евентуално.Щом е вързано на серия "заземяване" не е възможно.
Още не съм ги купил, но хем съм притиснат от времето, хем много ни харесват, защото са различни, но от една серия.
Затова така реших - ще ги купим, а пък после ще търся адаптери или направо лед крушки - в нета има г9 крушки по 10-20 лв, ама в магазините нещо не намирам.
Иначе за заземяването не разбрах. Пише, че уредът трябва да се заземи, а е с две жички - фаза и нула. Как се заземява лампион?
VLADO66 - майстор
В твоя случай не се заземява ако нямаш трипроводна/ с заземителен проводник/ инсталация.
yassi - специалист
VLADO66 написа:
В твоя случай не се заземява ако нямаш трипроводна/ с заземителен проводник/ инсталация.
О'К,
значи нормално си ги свързвам - фаза с фаза и нула с нула.
PCL82 - майстор
Относно заземяването/зануляването при старите инсталации просто не се прави. Важно е тогава да се спази друго-куката на тавана да е изолирана. Това или е направено от производителя, като е сложил пластмасови части при халката на лампата или трябва да направиш сам, като наденеш шлаух на куката или вземеш готова кука с пластмасово покритие. Това се прави с цел ако стане дефект в изолацията на лампата да не офазиш арматурата на плочата и да застрашиш живота на съседите си-стъпили на офазен под, а с другата ръка пипат занулени уреди.

Ако проводниците са 1,5мм2, а не 1мм2 и предпазителят е 10А можеш да занулиш корпусите.

Можеш да помислиш за подмяна на фасунгите G9 с E27. Някои тела позволяват това.

Тема "Преходник/адаптер от G9 към Е27" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: