Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
todortv - майстор
Извинявам се, ако аз съм те засегнал!
Исках да не си помисли някой,че написаното важи винаги:
Junak написа:
....."инверторен мотор" - мотор с плавно променливи обороти.
.......
:prost:
stivemaster - майстор
Добре колега ако знаеш нещо повече от нас всъщност колко са видовете мотори на вътрешните тела на конвенционалните самсунги и мидеи ????
todortv - майстор
Знам само, че не се управляват с честотен инвертор.
kovat - помощник
Искам да използвам касета MHI STM50ZE-S като отоплително тяло за климатизация с термопомпа.Обаче то си търси външното тяло :x . В краен случай вариант е и да пускам само вентилатора с друго управление . Прикачил съм малко снимки.

Прикачен файл

DSC_0040.JPG

Прикачен файл

DSC_0036.JPG

Прикачен файл

DSC_0034.JPG
brabra - помощник
Да използвам темата и аз.Имам вътрешно тяло National Panasonic и доколкото разбрах е на 100v.Отказах се да се занимавам с ватрешната платка(платки),защото са 3бр.При опит да пусна само мотора ударих на камък само се като законтря,явно се управлява честотно.Имам ли някакъв шанс да пусна поне двигателя.На мотора пише DC 40v,буксата е с три жици,пробвах го на 24v и не става.Ето това само намерих за него:

http://www.aped.co/matsushita-frequency ... 0039594619
petromaniq - специалист
Ами според мен няма как да го пуснеш. Прилича ми на безчетков електродвигател (разбирай ротор - постоянен магнит) и без платката управление няма как да стане. То май си и пише - четириполюсен.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
brabra написа:
Да използвам темата и аз.Имам вътрешно тяло National Panasonic и доколкото разбрах е на 100v.Отказах се да се занимавам с ватрешната платка(платки),защото са 3бр.При опит да пусна само мотора ударих на камък само се като законтря,явно се управлява честотно.Имам ли някакъв шанс да пусна поне двигателя.На мотора пише DC 40v,буксата е с три жици,пробвах го на 24v и не става.Ето това само намерих за него:

http://www.aped.co/matsushita-frequency ... 0039594619
Виж по платките дали има превключватели. И да го превключиш в друг режим, който да е само вентилатор. - това ти е шанса ако имаш късмет. Без платките няма да го завъртиш. Пък ако захранването идва от външното тяло - нямаш шанс. Не знам на твоя модел дали е така, ама има и такива - при Хитачи например.
Johny - майстор
hidrazin написа:
Не е задължително Самсунга и онези боклуци Мидеята да използват едни и същи вентилатори.
:partyman:
Първо да кажа че не искам да се заяждам, а само да споделя: Четири климатика -2 Midea, Fujitsu, Mitsubishi - е последните 2 миришат, при все че се чистят повече от редовно. Мидеите не миришат, защото другарите китайци са ги направили да работят само на вентилатор 2-3 мин. след изключване, с което изсушават топлообменика. От начало това ме дразнеше, но после разбрах колко е полезна тази функция.
Не са скъпа и престижна марка, но едната Midea‎ има отопление на тавичката на външното тяло, а на Mitsubishi-то всяка зима разбивах лед по няколко пъти. Вече не ги ползвам за отопление, но факта си е факт.
На един приятел наскоро монтираха 2 Daikin-a. Единият не тръгна, а на другият изгоря някаква платка /заводски дефект/..... :lol:
Да се чуди човек какво да прави :?
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Johny написа:
Първо да кажа че не искам да се заяждам, а само да споделя: Четири климатика -2 Midea, Fujitsu, Mitsubishi - е последните 2 миришат, при все че се чистят повече от редовно. Мидеите не миришат, защото другарите китайци са ги направили да работят само на вентилатор 2-3 мин. след изключване, с което изсушават топлообменика. От начало това ме дразнеше, но после разбрах колко е полезна тази функция.
Не са скъпа и престижна марка, но едната Midea‎ има отопление на тавичката на външното тяло, а на Mitsubishi-то всяка зима разбивах лед по няколко пъти. Вече не ги ползвам за отопление, но факта си е факт.
На един приятел наскоро монтираха 2 Daikin-a. Единият не тръгна, а на другият изгоря някаква платка /заводски дефект/..... :lol:
Да се чуди човек какво да прави :?
Аз също нямам цел да се заяждам. Само по-една марка не може да се съди за каквото и да било. Модела е много важен.

Например има Фуджитсу за 1000лв. има и за 2300лв. има и за 3300лв.
Същото е и при всички останали марки, има си добри модели, има и дървета.
При среден клас климатик има функция "coil dry" -изсушаване на топлообменника примерно.
Тя работи около 20, че и повече минути, като объща цикъла и на топло. Така че за 2-3 мин. само на вентилатор не вярвам да изсъхне.
Въпреки че имам тая функция, не съм я ползвал. Просто включвам на мин. вентилатор, "sleep" за 15 мин. и никога не е мирисал.
За Митсубишито, като няма вентилатор задай 30гр. на охлаждане и мин. вентилатор и "sleep" и готово.
:partyman:
Johny - майстор
Колкото до цената, двата "японеца" са над 1300лв, "китайците" не съм ги купувал аз, но са на цена около 500-600лв. Не съм засичал колко време работят след изключване, може да са и 5 и 10 мин., но резултата е един - не миришат. Сигурно има още 5 начина да се изсуши питата, но всичко това ми усложнява живота.
Имаше една реклама на японски фотоапарат която казваше: Трябва само да изберете обект и да натиснете спусъка - останалото е наша работа. Е това искам аз. Сигурно при някои скъпи модели го има, но китайците са 2-3 пъти по-евтини при същите параметри. Не че ги защитавам, но пък при марковите понякога даваш грешни пари и неизвестно защо. Може би при нас в България и бившия соц. нещата са изкривени, като клиенти от третия или четвъртия свят.
За моите папагали смених 3 клетки - все се чупят. Поръчах една от Англия - пак китайска, и на сходна като другите цена, но вече четвърта година е без забележки.......

Тема "Схема на свързване на вентилатор на климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: