Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,

Направих си градинско осветление работещо на 12v и искам то да се включва от сензор за движение. Проблема е, че не намирам такъв, който работи на ниско напрежение. Знам за алармаджийските сензори, но те не са вариант понеже нямат настройка ден/нощ и време, които са ми важни. Няма и вариант да изнеса трансформатора след датчика за движение, а до датчика да захраня с 220v понеже ще го вали и ще се вижда , което не ми харесва като възможност.

Това е в общи линии дилемата и ще се радвам на предложения как да я реша. Насока от къде мога да купя сензор подходящ за управление на осветление, който може да работи на 12v ще са много полезни. Отварях обикновен сензор за да видя дали има как да го преправя, но е над възможностите ми да му разбера схемата.

Благодаря предварително за съдействието!
само да поясня, че ми трябва водоустойчив, подходящ за открит монтаж и ми се иска ако може да си го купя от бг, заради времето за доставка, което е много. Тук съм проверил в Практикер, Бриколаж, Светомаркет и един специализиран магазин за осветление на Плиска до Алфабанк, не се сещам за името, така че други предложения и съвети ако някой е попадал на такова нещо.
sirko - специалист
Решения много... става със сензор за 220 и контактор който да управлява 12В верига, фотореле, сот датчик за външен монтаж с реле за време и каквито искаш комбинации... Правих наскоро едно такова упражнение с лед лампи по 2-3W и фотореле + реле за време за да има задържане, работи безотказно над 5-6 месеца вече
lz1tar - специалист
Всички ПИР-датчици работят или на 12 или на 24V DC,просто на входа им има безтрансформаторно, кондензаторно захранване.Скопяваш захранването и след греца
подаваш 12 или 24 волта и го комутираш през н.о. контакт на релето,ама релетата са малко афиф и само господ и китайците знаят какъв товар ще издържат

Тема "Сензор за движение на 12v" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: