Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
sspoko - специалист
след много лутане по саитове и цени най-неочаквано съдбата ми се усмихна на един битак и сега съм горд собственик на http://www.architectscornerstore.com/ca ... rmocut_12E само срещу една двайсетачка, но въпроса ми е следния мога ли да увелича дължината на рамената и да получа нещо подобно, имали опасност да падне напрежението и да не може да загрява а също ако може да стане какъв кабел да използвам за удълженията?

Прикачен файл

без име 1.JPG
без име 1.JPG (22.32 KиБ) Видяна 1014 пъти
fikata - майстор
но въпроса ми е следния мога ли да увелича дължината на рамената и да получа нещо подобно, имали опасност да падне напрежението и да не може да загрява а също ако може да стане какъв кабел да използвам за удълженията?
По принцип може да удължиш проводниците през рамената и да запазиш същото напрежение в крайните точки като увеличиш сечението на проводниците.
Теоретично новото сечение трябва да бъде равно на старото умножено по съотношението на новата им дължина към старата.
Това е теоретично. Нормално е сечението на проводниците в момента да е преоразмерено и да не е в граничната стойност за допустимия ток на уреда 5А/ 60W 12V/
Повтарям,сегашното сечение сигурно е за по -голямо за токово натоварване от 5А.Т.е предполага се,че в него има резерв за увеличаване дължината на проводника без да се увеличи пада на напрежение.

Тема "Възможно ли е такава преработка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: