Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
corropt - напреднал
Тествах днес с лед-лампи. За захранващо напрежение е дадено 100-240VAC. След като ги включих започнаха да мигат като блиц в дискотека :(
moimoimoi - майстор
вземи две халогени пури по 500 вата вържи ги последователно и виж как е,всяка ще свети като 125 вата не може да не свети
hidrazin - майстор
Ще свети. Жълто или червено. За да може една лампа с нажежаема спирала да направи нужния спектър е необходимо да има дадена температура на спиралата. При понижение на захранващото напрежение ще измести спектъра на излъчване към инфрачервената област. Повече ще топли отколкото да свети.
Доста по-назад fikata предложи едно добро решение - с адатопри (трансформатори). Ето какво може да се използват:
РЕВЕРСИВЕН АДАПТОР 220VAC-110VAC 110VAC-220VAC 80W
Дават му мощност от 80 вата. Аз не бих разчитал на толкова за продължителна работа. Едно 40-50 вата обаче би трябвало да не са проблем. Ако пък използва и LED ламбите дето вече си е купил няма и да ги усети.
Необходими са два такива адаптора които да върже в режим 110-220. С една дума - повишаващ траф.
Като гледам снимката на аплика вероятно ще може да събере адапторите между двете фасунги. Не знам какви LED ламби си е купил но четири броя би трябвало да му свършат работа. Все пак е коридор а не операционна зала. :)
Ако има проблем със свързването си мисля че все ще се намери кой да му помогне във форума.
:partyman:
corropt - напреднал
Малко се забавих с отговора. :)

По идея на moimoimoi пробвах с държачи и пури по 200-300Вата не ми хареса, че доста греят и боята около лампите ще потъмнее от температурата.
Разпитвах на доста места за трансформатори включително и където ми предложи hidrazin, но никъде нямаха наличност или имаха но са доста обемни и нямаше да влезнат и да седят красиво.

Спрях се на варианта с 110В крушки с нажежаема жичка като там вече няма грешка. Само съм скрил резервните, който са на 110В да са далече от тези на 220В за да не стане объркване.

Благодаря на всички включили се в темата за предложенията ;) :prayer:

Тема "последователно свързване на осветление в коридор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: