• 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Найденов - специалист
ср май 26, 2021 12:27 amvlax написа:
ЦЪК
:partyman:
Благодаря! Утре ще разгледам подробно.
hidrazin - майстор
вт май 25, 2021 10:46 pmНайденов написа:
Fluke 115 или Fluke 117 съм харесал засега / от алито/. Заслужават ли си и кой е по- добре?
Двата са напълно еднакви по всички параметри - точност, обхват, измервани стойности...
Разликата е че 117 им две "екстри" - безконтактен "фазомер" и режим LoZ за елиминиране на призрачно напрежение.
Това за истинските Fluke-та, включително официалните китайски.
За тези от Алиекспрес не мога да дам обективен отговор.
:partyman:
P.S. Погледнах в Али-то и си мисля че ще трябва да надхвърлиш бюджета дори за 115 :?
Найденов - специалист
Благодаря! Още ще я мислим.
kozl - майстор
вт май 25, 2021 11:57 pmНайденов написа:
Знам как се мери ток(ампераж ) директно в контакта и на акумулатора и не ми трябват един джоб резервни.
По принцип и аз знам... ко стаа като настъпя мотиката.
Ама не моем помним дека съм я турил, за да я не настъпя :-D И фрас :shock:
Некои работи не се постигат само със знания, требат и навици :roll:
А SMD -тата не са това което са...
Ако предполагаш, че Fluke-то има предимства при SMD -тата, моля сподели, че и аз даста време дерзах с немарковите уреди и въпреки, че платките заработиха и функционират, аз още не съм сигурен дека и ква беше причината за отказите :?
А мое би Fluke-то ке подскаже, но като немам бюджет требе се усланям на евтинджосите.
За тва пък съм надобрел в средноаритметичното :-D
Andri01 - майстор
280лв за прибор,който ще се използва за любителски цели ,лично на мен/ като професионалист / ми се вижда живо изхвърляне,но всеки знае себе си. "..Знам как се мери ток(ампераж ) директно в контакт..." Хайде ,вземи се Fluke и измери директно тока в контакта,а после се похвали как е прибора.
sstefanov - майстор
Не би трябвало да има никакъв проблем с истинско Fluke. То си знае как да се пази.
Аз не бих купил "Fluke" от Алито. Ако се наложи да купувам пак и ме притесняват парите, ще предпочета на старо някъде от Европа.
Или пък този:
https://www.mepro.bg/fluke-110
Найденов - специалист
ср май 26, 2021 8:48 amAndri01 написа:
"..Знам как се мери ток(ампераж ) директно в контакт..." Хайде ,вземи се Fluke и измери директно тока в контакта,а после се похвали как е прибора.
Ти май не познаваш сарказма...
lz1wvm - специалист
вт май 25, 2021 10:46 pmНайденов написа:
Да запитам и аз: бюджетът ми е около 250-280 лева. Fluke 115 или Fluke 117 съм харесал засега / от алито/. Заслужават ли си и кой е по- добре? Благодаря предварително! Ще се ползва любителски, но все пак търся долу- горе добра точност- особено на съпротивление и постоянно напрежение.

https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 4c4dsUaSQA

Скоро си поръчах този но още не е дошъл.На DC и на съпротивление дават добра точност.
Andri01 - майстор
"Fluke" - то си се пази,но човека зад него? Не знае какво и как се мери?! Той как ще се опази? :?
kr1100 - майстор
ср май 26, 2021 12:06 amvlax написа:
Значи все още е останал някой бръмбар в мойта кратуна,помня. :-D
А не е . щом даваш съвети за бръмчащо, тресящо и тежко пръскало :mrgreen:
А пък питаия за да мери съпротивление да си вземе 1 китаец "всичкомер" към 20 лв в Ели...с
Само 1 наум - всеки кондензатор за измерване - първо закъсяване на изводите.
  • 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94

Тема "Купуване на Мултицет-какъв?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: