• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 94
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nv952 - майстор
Здравейте колеги :-D имам желание да си купя нов мултицет,но не мога да си избера какъв преди имах няколко такива http://elimex.bg/product/44284/ured-mul ... dt832.html и все изгаряха.На последния помня че мерих един акумулатор 12А а мултицета можел да мери до 10А и си замина... :)
Та вече мисля че ще мога да задържа някой по убав за по дълго време в ръцете ми само избора ми е труден.
Ако може дайте няколко варианта като знайте че ще го ползвам основно за домашни цели.
kozl - майстор
E Па то зависи за кВо го ползваш. Ако ти трябва печка - мултицета не става, както сам си се убедил като неколко си изгорил. Първия ми мултицет (made in USSR) още работи, най-вече като музеен експонат. Стрелкови, без ключ за промяна на обхватите, без защита. Вадиш банан щекера от едно гнездо и като го разхождаш по буксите така сменяш обхватите. Втория ми мултицет пак стрелкови още си го ползвам, въпреки че някога го бях опекъл като мерих с него напрежение, а беше нагласен на ток. И сега сигУр имам 10-тина мултицета, като десетия не съм си купил все още :lol:
От всичките дето са ми минали през ръцете само два дадоха тотална фира. Единия го изтървах и му строших кристалния дисплей, другия ми го откраднаха. Поне два съм подарил - за толкова си спомням.
Та мисълта ми е, че мултицетите фира вместо електричество показват, когато с непознание, с непохватност и с немЪрливост ги наказват.
Какъв е този акумулатор 12А? Вероятно си изтървал поне един час, а може би много повече :roll:
Капацитета на акумулаторите се означава с Ah (ампер час), а максималния ток, който може да отдаде акумулатора зависи от неговото вътрешно съпротивление и не винаги е указан в характеристиките. Повечето мултицети са разчетени да мерят ток до 10А, има и до 20А, НО меренето не означава дълготряйно натоварване, защото мултицета не е предвиден за печка. Та ако ще мериш токове големи ти, от по Убавите ампер клещи си купи.
Digital clamp meter MS2108 такова от Конрад лани си купих и по колите доста и големи токове вече измерих. :-D
zimel - специалист
Препоръчвам ти да си купиш мултицет, който може да мери и променлив ток-този от линка НЕможе.
kozl - майстор
Кой... НЕ е моЕ и за кой линк? НЕкои трудно се оправят с мултицети, а други с писането. :roll:
А аз с променливия ток на акумулаторите. :lol: Вчера имаше си ток, днес не сака да върти. Та променливия ток се изправя с повечко пари, като с нов акумулатора се подмени :lol:
hidrazin - майстор
nv952 написа:
. преди имах няколко такива и.. все изгаряха.На последния помня че мерих един акумулатор 12А а мултицета можел да мери до 10А и си замина... :)
Та вече мисля че ще мога да задържа някой по убав за по дълго време в ръцете ми ...
За такива ръце си трябва убав мултицет. Като минимум нещо такова:
http://bg.farnell.com/fluke/115/multime ... dp/1274599
Те поне си имат защити ако тръгнеш да мериш "колко ток има в акумулатора".
:partyman:
nikolson - майстор
Момчето ви каза, че е на 17год., вий пак с рогите... На неговите години колко от вас (hidrazin) имаха FLUKE, или друг за четири стотака?
:partyman:
hidrazin - майстор
Ми то тогава нямаше FLUKE ама си имах Ц-20. :-D
Ти май не схващаш какво съм искал да кажа с това предложение за уред? Просто nv952 трябва да понаучи това-онова за електрическите измервания и кое как се мери. Иначе се съмнявам че и FLUKE-то ще доживее до старини в неговите ръце въпреки многото си защити.
И вместо да се възмущаваш да му беше дал линк към някои инструкции за работа с мултицет като тези:
http://robotics.dir.bg/_wm/pbasic/?df=610371
http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=26566
Основни функции на Мултицет
Мисля че ще бъдат полезни и за други.
:partyman:
Последна промяна от hidrazin на вт юли 23, 2013 11:08 am, променено общо 1 път.
todortv - майстор
Аз ти предлагам да продължиш със същия или малко по-скъп, да добиеш навици да пазиш уреда
и себе си. Това с мерене тока на акумулатора не го прави с новия.... :lol:
kosata - специалист
Този е малко подобър от този който си изгорил и е спо-големи възможности.Ако ще си вземаш ти препоръчвам първоначално нещо по евтино от това докато се научиш да мериш правилно с него и да си го пазиш !!!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 94

Тема "Купуване на Мултицет-какъв?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: