• 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 94
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
fu4ko написа:
...Само да няма и някой хомо бандит че става страшно :-D
А стига глупости. Кой за каквото си мисли - аз за пички, ти за хомо. :-D
Между другото ти тая зима пак ли мислиш да се отопляваш с оная измишльотина инфрачервеното фолио? :-D
:partyman:
fu4ko - специалист
hidrazin написа:
fu4ko написа:
...Само да няма и някой хомо бандит че става страшно :-D
А стига глупости. Кой за каквото си мисли - аз за пички, ти за хомо. :-D
Между другото ти тая зима пак ли мислиш да се отопляваш с оная измишльотина инфрачервеното фолио? :-D
:partyman:
Аз и миналата не съм се отоплявал с него.
hidrazin - майстор
fu4ko написа:
Аз и миналата не съм се отоплявал с него.
Браво!
:partyman:
dtmf - специалист
fu4ko написа:
Мултицет до 20А и на приличната цена от 20лв. http://animabg.com/store/sale/14011/index.php?cls=14011
На това сигурно още на 5-ия Ампер ще му се стопят кабелите :-D
Не знам какво толкова се търси мултимер за 20А , след като има стотици амперклещи за такава цел.
DMN - майстор
dtmf написа:
На това сигурно още на 5-ия Ампер ще му се стопят кабелите
Преди 20-тина години с първия ми цифров мултицет(М3800) измервах зарядния ток от едно зарядно към автомобилен акумулатор. След няколко часа реших да измеря докъде е стигнало напрежението на акумулатора, обаче забравих да сменя сондите в обхват на напрежение. Допрях сондите на клемите на акумулатора и усетих промяна в звука на зарядното, започна да се товари. Веднага разбрах каква съм я свършил и си викам - "край, до тука беше с уреда". Кабелите се бяха доста сгорещили и омекнали, викам - "сигурно изгоряха и прекъснаха". Уреда има обхват за измерване на тока до 20А без бушон. Не знам колко ток премина тогава през него(акумулатор накъсо+ зарядно), но въпреки всичко, уреда оцеля, кабелите също, дори пак си го ползвам понякога все още, и си измерва задоволително точно.
shadow__01 - майстор
dtmf написа:
fu4ko написа:
На това сигурно още на 5-ия Ампер ще му се стопят кабелите :-D
Не знам какво толкова се търси мултимер за 20А , след като има стотици амперклещи за такава цел.
Кабелите се сменят. Аз съм си направил самоделни от по 1,5мм^2. Има и друго, тези 20А не могат да се измерват цял ден. Направено е да измерва максимум няколко минути при голям ток.
Амперклещи измерващи DC струват около 90-100 лева, а не на всеки му трябват.
Kirilpm - специалист
hidrazin написа:
Чакай сега, за какъв точно башон става дума? Единия на SIBA дето си го дал е 10х38.
Този от Тодор е 6х32мм. Просто са различни.
А какво би станало? Ами при теб и автомобилите вероятно ще върши работа. Донякъде.
При теб няма DC с кой-знае какво напрежение. Просто няма да имаш проблем с дъга.
При мен обаче хич не е така.
Имай едно на ум че тези предпазители са в най-добрия случай крива gG - при ток три пъти по-голям ще изгори след около 2 минути. :-D
Тези дето са бързи - крива gR при два пъти по-голям ток горят за около секунда.
:partyman:
При мен е грешката,предпазителя в мултицета е 10.3х38,поръчах от тези http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0% ... 0x38+12A+K
мисля че ще свършат работа,ако не то ще се види/помирише.Нещо ми е странно предпазител да струва 10-15лв.Като се разрових из запасите от измервателни прибори случайно намерих това http://www.julik.pl/userdata/gfx/5cec24 ... 9d864f.jpg бях забравил че съм му собственик,оживя от първото слагане на батерия и при проба на прав ток дава прилична точност.На някои обхвати дава странни показания,добавя си съпротивление,лъже с напрежението,докато не разбутам превключвателя,предполагам оксилени пътечки при самия превключвател.Въпроса е дали да го възстановявам,понеже не си спомням на каква цена съм го купувал или да го засиля в кофата,понеже на цените които излиза в нета ми прилича на менте?Иначе мери градуси доста точно,променливо напрежение и ток също,проблем има единствено с ниските съпротивления,веригата и право напрежение.
nikolov333 - майстор
shadow__01 написа:
dtmf написа:
fu4ko написа:
На това сигурно още на 5-ия Ампер ще му се стопят кабелите :-D
Не знам какво толкова се търси мултимер за 20А , след като има стотици амперклещи за такава цел.
Кабелите се сменят. Аз съм си направил самоделни от по 1,5мм^2. Има и друго, тези 20А не могат да се измерват цял ден. Направено е да измерва максимум няколко минути при голям ток.
Амперклещи измерващи DC струват около 90-100 лева, а не на всеки му трябват.
+1..и аз няма да меря 20А просто може да са повече от 10 и за това търся 20 за всеки случай.
shadow ти с какъв тип кабели ги сменяш, че искам да сменя един на стария мултицет. На стария пише AWM 1032 90c 24AWG http://www.hitachi-cable.com/ICSFiles/c ... a/1032.pdf та същия няма да е..H05V-U/-K 300-500V или H07V-U/-R/-K 450/750V. Уреда е CATII 600V
Trakehner1 - специалист
Наскоро продадох един Amprobe AM-530 true rms. Вътре е Uni-T на премиум цена :-D Общо взето останаха само Fluke, Agilent и Yokogawa май, които има смисъл да се купят. Имах Voltcraft от Конрад Германия, започна да пищи непрекъснато в режим диоден тест и го отворих - Uni-T. :mrgreen:
pansim - майстор
Agilent, вече са KEYSIGHT TECHNOLOGIES.
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 94

Тема "Купуване на Мултицет-какъв?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: