Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте!
Имам класическа двустайна панелка. След направен ремонт, премахнах прозореца и вратопрозореца разделящи кухнята и терасата.
Имам намерение да направя барплот в долната част и осветление тип луна в горната част. На носещата стена(откъм терасата) има разклонителна кутия, от която има изведено напрежение за контакт и осветление на терасата. Намерението ми е от тази разклонителна кутия да пусна кабели за осветлението.
Първият ми въпрос е мога ли да пусна само една двойка кабели ( за фаза и нула) и съответно от тях да направя три разклонения за 3 броя лампи тип луна?
На второ място може ли да ми дадете мнения как да изградя профил, на който да монтирам лампичките? Уточнявам,че след премахването на прозореца , тази горна част не е изравнена и шпаклована и с размери 10 на 140 см.
Благодаря предварително.
ами трябва 1-во да облечеш трегера 10х140 с гипсо картон зада остане кухо разтояние зада може да монтираш луните .окабеляването до 1та луна трябва да закараш 220 волта слага се траф и пускаш кум луните 12 волта
PCL82 - майстор
На прав път си но с малко оточнения. Трябва да избереш какъв вид луни искаш: класиката е халохенни-има на 12 и на 230В. Има с обикновени миньонки Е14 или с нормални Е27, на които можеш да слагаш крушки с нажежаема жичка, халогенни, енергоспестяващи или светодиодни.
На тези с халогенни крушки също можеш да сложиш светодиодни.
Има и такива с вхрадени светодиоди. Светодиодното осветление е най-икономично. Накои модели могат да дават разичен цвят светлина (RGB светодиоди). С тях можеш да направиш различна атмосфера според момента.

Какви да са ще си избереш ти, но ако са халогенни или с нажежаема жичка искат достатъчно място над тях за да се охлаждат, иначе горят често. Зависи и от мощността им естествено.

Захранване убаво ще вземеш от кутията, но трябва някъде да предвидиш ключ. Захранването от луничка в луничка не е проблем. За луничките ползвай 1,5мм2 кабели.

Обикновенно хората не рабиват частта под прозореца, а я надграждат в барплот. Там межеш да сложиш ключа и някой контакт. Внимавай само плота да стърчи пред тях и да има ръб, че ако нещо се разлее отгоре да не отиде в електриката.
nikolovvd - майстор
Направо на светодиодни да скача. Няма какво да се занимава с глупости, особено пък с 220 волта. Трябва да се вземе под внимание, че 12 волтовото захранване за светодиодните крушки е различно от това при халогенките. Ако, както спомена колегата, сложиш RGB лунички имаш абсолютната свобода на избор на цвят от бяло до всеки един от основните цветове, както и интензивността на светене. Има дистанционни и въобще няма да ти трябва ключ.

Тема "осветление тип луна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: