• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
todor_kynev - напреднал
Здравейте съфорумци това е първата тема която пускам и искам вашето мнение.Изправен съм пред странен проблем,лед маркуч с конектор за директно закачане на 220в , при изгасено напрежение маркуча продължава да свети но много слабо.Нулата е директно към лентата а фазата се прекъсва от ключа.Ако имате идеи от какво може да е и решение за проблема нека да сподели.
darken_nz - специалист
Я пробвай да натовариш с нещо, когато е изключено (примерно някоя лампа) и виж, дали ще угасне.
Двоен, ли е ключа ? (защото ме съмнява нещо)
Ако е двоен изключи и другото копче и ''докладвай'' :wink:
Преди е дискутирано във форума.
todor_kynev - напреднал
Да ключа е двоен, на другото копче е другия маркуч с него няма проблеми.
MrSpasov - специалист
Смени с друг двоен ключ и няма да има проблем.
todor_kynev - напреднал
Ето пак съм тук с отговорите и въпросите.Както казах вече двойния ключ прекъсва фазата , със свален кабел от ключа към лампата пак свети , на уреда отчита от 35 до 50 в променлив ток.Когато завъртях през ампер-мера на мултицета да премеря консумирания ток не отчита нищо и маркуча спря да свети.Странното в случая е че и на другите крушки и луни(използвахме старата инсталация) е по същия начин има същия проблем с волтажа но при тях не си личи че светят.Преди около 2 месеца слагахме инсталацията на въпросните ледове и тогава нямаше такъв проблем.Не сме ковали с пирони кабела ( за тези които може да помислят това).Системата е изпълнена с мостов проводник 2х1,5 кв.
lov - майстор
Що ми се струва че сградата или жилището има прекъснала нула и взима такава де от водопровод или арматура от Ж.Б. конструкция.
Я се опитай да премериш дали ти показва някакво напрежение на нулата спрямо земя. Тоест мери към водопровод парапети на тераса.Или каквото друго се сетиш което би трябвало да е стабилно заземено по презумция.
todor_kynev - напреднал
Благодаря за съвета ще пробвам и това.Ако някой има други идеи да споделя.Получих и съвет да отворя кутията и да разделя максимално фазовия проводник от другите защото имало някакви кабели с фалшива изолация и било възможно да прехвърляло през нея и като са сабрани кабелите да паразитира фаза към другите жила,което ме самнява много защото ги разделям като правя връзките.
John - специалист
Да не би ключа да е с глимка?
todor_kynev - напреднал
John написа:
Да не би ключа да е с глимка?
Не няма глим лампа.Между 0 и трабите на водопровода няма нищо.Остава варианта с прехвърляне през изолацията.Предполагам няма и утечка щом между земя и 0 няма нищо.Другият ми въпрос към вас е възможно ли е преди маркуча да сложа дросел за да елиминирам мъждукането.
sstefanov - майстор
Включи един кондензатор 0.47 uF/400V паралелно на LED захранването.
  • 1
  • 2

Тема "Странен проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: