• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mishav - помощник
Здравейте, имам следното чудене:
Клемите на Ваго серия 222, ги дават 400V и 32А, та на 220V до колко ампера могат да издържат без проблем?
ins1der - напреднал
400 V е максималното изолационно напрежение което може да издържи клемата.
32 А е максималният протичащ ток който удържа клемата, над този ток клемата започва да грее, старее по-бързо, пробива (разрушава се).
LazarGanev - "Велик майстор"
т.е. и на 220В максималния ток е пак 32А, на 12В - също :wink:
boqn_zara - специалист
Какви консуматори ще се захранват през тях та те притесняват. :-D :-D
fikata - майстор
ins1der написа:
400 V е максималното изолационно напрежение което може да издържи клемата.
32 А е максималният протичащ ток който удържа клемата, над този ток клемата започва да грее, старее по-бързо, пробива (разрушава се).
Невярно!
400V е номиналното работно напрежение
32А е номиналния работен ток
максималното изолационно напрежение е 4кV
При универсалните конектори от серия 222 (за проводници до 4 mm²), работния ток е 32 А/ 400 V AC,
Последна промяна от fikata на нед авг 11, 2013 1:30 pm, променено общо 1 път.
mishav - помощник
Благодаря ви за отговорите, а иначе баналното за кухня на панелка на 4 мм2 мостов кабел двупроводна инсталация трябва да закача фурна, котлони и абсорбатор с обща мощност 10 kw. Реално ще се ползват 6 kw. Мислех си с твърда връзка, но там ме притесняват мостчетата които трябва да направя, тъй като са няколко консуматора.
boqn_zara - специалист
Слагай и не се притеснявай дори и 6 kw рядко ще ползваш освен ако не живеете 10 човека :-D :-D .Добре си се ориентирал.
ins1der - напреднал
fikata написа:
ins1der написа:
400 V е максималното изолационно напрежение което може да издържи клемата.
32 А е максималният протичащ ток който удържа клемата, над този ток клемата започва да грее, старее по-бързо, пробива (разрушава се).
Невярно!
400V е номиналното работно напрежение
32А е номиналния работен ток
максималното изолационно напрежение е 4кV
При универсалните конектори от серия 222 (за проводници до 4 mm²), работния ток е 32 А/ 400 V AC,
Благодаря, за поправката колега :) Не отделих време да проверя каталога :partyman:
vk - специалист
Тия новите Wago клеми, така са ги изтънили, че си мисля дали не са влошили и издръжливостта им. Или най-малкото вече няма презапасаване над написаното.
А и от старите кабели с по-дебела изолация трудно влизат (пречат си един друг заради изолацията).
boqn_zara - специалист
За тези ли говориш http://www.wago.bg/2273/pdf/borshura-wago2273.pdf ,не мисля така тази серия са много добри.
  • 1
  • 2

Тема "пресмятане на ампераж-моля за малко помощ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: