Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ribnikolaevi - майстор
Разгледах подробно хидромасажната вана, която ще ми монтират. Поради разни причини (виж снимките по-долу) имам леки съмнения относно качествата на инсталацията, съответно и самия монтаж започва да ми намирисва.
Та докато разглеждах внимателно открих някаква защита на захранващия кабел. Какво представлява тази защита, някой знае ли?

Прикачен файл

Photo-0088.jpg
Photo-0088.jpg (82.25 KиБ) Видяна 1767 пъти

Прикачен файл

Photo-0089.jpg
Photo-0089.jpg (71.97 KиБ) Видяна 1769 пъти

Прикачен файл

Photo-0097.jpg
Photo-0097.jpg (59.75 KиБ) Видяна 1771 пъти
LazarGanev - "Велик майстор"
Предполагам, че е ДТЗ - за ел. уред в мокро помещение важно да има такава и понеже производителят не може да е сигурен, че в таблото има, се е застраховал.
ribnikolaevi - майстор
Снимах и отзад, текста върлху пластмасата, за съжелиние не е станала снимката с телефона.
Ставеше въпрос за някакъв тест, който ако е отрицателен, да не се пуска ваната докато не се оправи нещо си...
Ако е ДТЗ ми е странно това включване - щепсел към контакт. То ми се струва най-рисково. Предвидих ето такова решение:
Прикачен файл:
Photo-0105.jpg
Photo-0105.jpg (88 KиБ) Видяна 1759 пъти
От друга страна така затруднявам достъпа до бутончетата ...
Последна промяна от ribnikolaevi на чет авг 22, 2013 8:09 am, променено общо 1 път.
Junak - майстор
ribnikolaevi написа:
Снимах и отзад, текста върлху пластмасата, за съжелиние не е станала снимката с телефона.
Ако е ДТЗ ми е странно това включване - щепсел към контакт.
Не се притеснявай, нормално е. Важно е контакта да е занулен и да имаш достъп до бутона.
ribnikolaevi - майстор
Junak написа:
ribnikolaevi написа:
Снимах и отзад, текста върлху пластмасата, за съжелиние не е станала снимката с телефона.
Ако е ДТЗ ми е странно това включване - щепсел към контакт.
Не се притеснявай, нормално е. Важно е контакта да е занулен и да имаш достъп до бутона.
Би ли дал повече инфо? Може и линк, стана ми интересно?
ribnikolaevi - майстор
Може би такъв контакт ще свърши работа ...
http://www.tashev-galving.com/028+UNI38 ... 0%BD%D0%B3
Кики - специалист
Това става но като го затвориш всичко в кутията няма да имаш достъп до тест бутона на защитата, според мен щепсела със защитата са замислени да бъдат извън помещението в което е хидромасажната вана или поне далече от нея. И контакта в който ще включваш ако не е захранен през дефектнотокова защита задъжително трябва да е занулен.

Тема "Какво е това?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: