• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fox_vt - майстор
Аз лично на по горната снимка със контакта бих избрал светлосиньото което е задраскано.Не виждам смисъл нулата да е първо на корпус после работна-така се получават две вместо една връзки всяка с потенциал за бъдещо разхлабване и загуба на нула.Това разбира се при двупроводна инсталация.
todortv - майстор
fox_vt написа:
...Не виждам смисъл нулата да е първо на корпус после работна-така се получават две вместо една връзки всяка с потенциал за бъдещо разхлабване и загуба на нула.....
Какъв по-добър пример от предния ми пост?
Ако нулата беше вързана първо на клемата като работна и после мост, най-вероятно е да изгори моста и бойлера да работи без зануляване. В контакта не е важно дали моста ще прегори,важно е на корпуса на уредите да се осигури стабилна нула!
:partyman:
fox_vt - майстор
Визирах най вече контактите и пластините за зануляване които така или иначе водят до корпуса на уреда.Бойлера е друга бира,но и при него ми е интересно за какъв зор ще изгори моста ако нулата е на работното си място :? Все пак зануляването не се използва никога освен когато отпадне нулата или възникне пробив,реално мостчето на 99% ще се разхлаби откъм нулевата връзка и то заради прегряване на същата но не и заради нещо друго.Такива еон изпълнение със разменени фази са рядкост и не е логично да стават всеки ден.

И на последно ако нулата увисне във таблото преди ел уреда при двупроводна инсталация няма никакво значение дали е на корпус на тръба или на комшията на парапета закачен уреда :-D
  • 1
  • 2

Тема "Фаза по корпусите на ел.уредите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: