Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
jekasus - майстор
Не барай там :-D и си сложи розетки на кранове такива и тази за кабела на бойлера - за по-лесно. :-D
ivanov6600 - специалист
Бойлерното табло не е вързано правилно изобщо. Задължително фазата и нулата се пресъсват през прекъсвача на отбелязаните места. Щото как бие фаза точно така бие и нулата.
Andri01 - майстор
bridge написа:
Ще пиша като променя глимката.
Това болтче на предпазния вентил трябва ли да се махне след монтажа?
http://prikachi.com/images.php?images/208/6502208e.jpg
Болтчето може да го оставиш и след монтажа,но няма да можеш да използваш лостчето по предназначение. А то е за периодично продухване на невъзвратно-предпазния клапан.
bridge - специалист
jekasus написа:
Кабелчето на глимката от N1 да се върже към синия кабел(нулата).
Вече е както трябва :partyman:
ivanov6600 написа:
Щото как бие фаза точно така бие и нулата.
Какво имаш предвид?
ivanovbg - майстор
Aко нямаш земно на къщата, ако гръмне или нагори нулата в трафопоста или някъде в таблото няма значение че ти е занулен бойлера. Еле пък с тези новите тръби си е като на електрически стол.
bridge - специалист
ivanovbg написа:
Aко нямаш земно на къщата, ако гръмне или нагори нулата в трафопоста или някъде в таблото няма значение че ти е занулен бойлера. Еле пък с тези новите тръби си е като на електрически стол.
От какво гърми или нагаря нулата?
ivanovbg - майстор
Даже и от хлабава връзка може да нагори.
Извикай си правоспособен ел техник да ти провери всичко. Може и други проблеми да има някъде. Лошото при тока идва със скоростта на светлината. Имай предвид че тези правила са писани с гробове и кръв. Никой не си ги е измислил просто ей така да е скъпо и сложно.

Представи си следното- нагаря ти нулата при електромера - да речем че се е разхлабила с времето. Жена ти включва печката , вижда че не не работи и вика
- Милоо, печката нещо не пече.
Ти
- Викни пешо, нали е жичкаджия и ни върза бойлера да я погледне, а аз през това време ще се изкъпя.
Тя отива да го вика, ти влизаш в банята изключваш за всеки случай копчето, но тока минава през печката и по нулата влиза в бойлера и те чака. Пускаш водата и...Е тя може и да е добре после с комшията, ама ти- няма да си. Вервай ми!
:partyman:
ivanov6600 - специалист
Ток и жена яко стегане щото само глупости правят. Но пък женати като направи нещо можеш да и го върнеш но на тока НЕ
VLADO66 - майстор
Беше ми нагорял презпазителя преди електромера и трябваше да барам захранващия кабел с голи ръце.Бях се чучнал на един дървен стол с галоши на краката и си бачкам,жената минава покрай мене и докато и викам "Не ме барай-й-й" успя да се отърка и да и се изправи косата :-D
bridge - специалист
ivanovbg написа:
Представи си следното- нагаря ти нулата при електромера ... тока минава през печката и по нулата влиза в бойлера ...
Дефектно токовата защита помага ли в този случай? (системата е двупроводна :rolleyes: но до бойлера е пуснат трижилен кабел)
А защо токът да идва към бойлера, а не по нулата да си ходи натам откъдето е дошъл?
Дори и бойлера да е включен (под напрежение), когато човек се къпе, не би трябвало да хваща ток. За какво става въпрос тука?

Тема "Няколко върпроса по електро системата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: