Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin написа:
skalata45 написа:
извинявам се,но не съм много наясно с тока,какво трябва да направя за да сработи?
Да си извикаш някой дето е приятел с тока. С една дума - електротехник.
:partyman:
всичко е пари :-D трябваше да кажа,че с бойлерите не съм много на ти,заради това питам :-D :-D
gogitko - специалист
Прав си аз така смених 4 ключета. Едната клема стапя и се измества и не прави контакт. Огледай покрай всички клеми на ключето и терморегулатора за стопено.На моя бойлер реших проблема като разделих токовете на 2 кръга силов и оперативен.Силовия подава ток директно към нагревателя през контактор, а към оперативния е вързано ключето, терморегулатора и бобината на контактора. Така не минава през тях големия ток и не се стапят.На практика терморегулатора ти изключва контактора , а той прекъсва нагряването.
hidrazin - майстор
skalata45 написа:
всичко е пари :-D
Така е. Електротехника ще изкара някой лев а ти ще си имаш работещ бойлер.
:partyman:
shadow__01 - майстор
skalata45 написа:
всичко е пари :-D трябваше да кажа,че с бойлерите не съм много на ти,заради това питам :-D :-D
Иска се измервания и ако не знаеш как да ги направиш(с обяснения не става) по-добре не пипай, защото от неволна грешка дори от незнание може от бойлер да се получи бомба със закъснител.
lyubohar - майстор
За пипането,ако не знае човека съм съгласен,но не ми е ясно как може да остане бойлера без вода?
VLADO66 - майстор
Може да остане без вода при неизправен възвратен клапан и спиране на водата или откакто започнаха да слагат пластмасови тръби за топлата вода във бойлера които тръби бързо заминават.
big_death - специалист
терморегулатора
swissmad - специалист
big_death написа:
терморегулатора
Терморегулатора обикновено изключва фазата и ако съдиме по това
замерих с фазомера до нагревателя на бойлера достига ток
-не е той!
hidrazin - майстор
Ами то някой трябва да си направи труда да прочете преди да пише ей така, за спорта.
:partyman:
gogo7777 - майстор
Здравейте на всички,имам проблем с бойлер дипломат 72268а от вчера спря да свети копчето на бойлера,спря да нагрява и вода.Моля за помощ да ми помогнете да намеря проблема,замерих с фазомера до нагревателя на бойлера достига ток
Смени ключа или прекарай нулата директно в бойлера

Тема "Проблем с бойлер Дипломат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: