• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Знаех че си минал на клеми и само се чудех кога ще се включиш. И за печката помня. :)
:partyman:
jekasus - майстор
hidrazin написа:
Ай стига глупости.
:partyman:
Еми, да :-D глупости, както и другите два клипа. Всичко друго за тези тестове е казано в последващи постове, демек е излишно :-D
Нито съм твърдо за усукване, нито против Ваго, но този начин го отписвам изцяло -
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xZQ8i1x2cZ8[/youtube]
Реално съм противник на разп. кутии, или да го наречем стандартен начин в БГ за монтаж на ел.инсталация, и предпочитам варианта на drastar, при който няма наличие разп. кутии при контактите и нуждата от свъзване на кабели по-който да е начин извън контактите, което отписва изобщо нуждата от този спор.
Другото, че не се предлага на много места Ваго или гилзи, иначе клещи продават :-D
И последно - кога ще отворя една кутия по новите обекти и да видя нещо по-различно от усукване :-D
boqn_zara - специалист
Аз лично също съм ги ползвал няма проблем с тях но някак си тук в бг не вървят не са наложени в повечето магазини дори не са чували за тях.Аз мисля,че вършат добра работа /защото с тях е много по-лесно и функционално поради ред причини щото който не е връзвал цел ден спайкове тои не знае как китката боли вечерта/ но в същото време мисля че и спаика не трябва да се омаловажава цял живот така се е правило според мен и двата варианта са добри.
Тани - модератор
boqn_zara написа:
Аз мисля,че вършат добра работа /защото с тях е много по-лесно и функционално поради ред причини щото който не е връзвал цел ден спайкове тои не знае как китката боли вечерта...

Особено весело става, ако трябва да направиш спайка със 7 кабела и след като я направиш, да установиш, че си забравил за 8-мия :x :lol: Или пък , както скоро ми се наложи, да добавя и един кръстат ключ към двата девиаторни. Ако не бяха гофретата и не бях направил миналата година инсталацията с клеми Ваго, сигурно въобще нямаше да предложа опцията за трети ключ при добавянето на още една лампа тази година.

Аз също не ползвам разклонителни кутии, а крия всичко зад конзолните кутии в гипскартона. Така имам достъп до почти всяка точка по гофретата. Също така, за повечето консуматори си пускам отделен кръг и ги захранвам директно, когато са стационарни. Така повечето връзки са за осветлението и се правят в конзолните кутии.
hidrazin - майстор
jekasus написа:
но този начин го отписвам изцяло -
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 2cZ8#t=230
Този начин си има предимствата и предназначението но то не е за домашна ел. инсталация. Използва се там където има висока температура и понякога е незаменим. При висока температура окисляването на връзката дори и с клеми и кербоване протича много по интензивно. За припоя да не говоря - направо си изпича. Но твърдо не е подходящ за домашна инсталация.
И аз съм против кутиите. Особено нацвъкани за щяло и нещяло. Също така съм против спайките. :-D
Ако искаш да видиш нещо различно трябва да минеш покрай мен. :)
:partyman:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Удължаване на кабел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: