Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
metal5000 - напреднал
Как да свържа този електродвигател?Изображение
hidrazin - майстор
Добре ще е да кажеш точно от какво е и какво пише на етикета. От снимката нищо не се вижда.
:partyman:
metal5000 - напреднал
Не знам от какво е,отгоре имаше част от счупен вентилатор а на табелката пише MFA-120T Aomori General co. ltd.
hidrazin - майстор
От климатик е.
http://www.tehcomservis.com/forum/topic ... &topic=950
Само дето не намирам нищо за него в нета.
:partyman:
ivanovbg - майстор
Предполагам че е трискоростен мотор от вентилатор на климатик. Трябва ти и кондензатор за него за да го пуснеш да работи. Утре ще проверя за повече инфо.
gogo7777 - майстор
По-скоро е стъпков мотор задвижващ жалузите....Ама знам ли :?
hidrazin - майстор
metal5000 написа:
Не знам от какво е,отгоре имаше част от счупен вентилатор ...
Доста е дебеличък за да е за жалузите.
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 11&t=43343
:partyman:
gogo7777 - майстор
Само предполагам, нямам си на идея :? .
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Е, откъде го взе? - Питай от какъв климатик е? (Да не е от 100V ?)
Прилича на DC мотор заради 5-те проводника. Управлението е лесно когато знаеш къде какво трябва да има.
Обикновено им се подава едно високо постоянно напрежение, второ ниско постоянно напрежение, трето постоянно управление, обратната връзка не ти трябва.
Лошото е че лично аз съм виждал/отварял 3 различни вида (а не се занимавам с климатици) само за високото напрежение (310V, 140V, 35V) , 2 вида за второто напрежение (15V, 5V), управляващото е почти еднакво, но и кабелите управление и обратна връзка бяха на различни места.
Без да знаем в какъв климатик е бил монтиран и без схема-няма как да се каже къде какво се подава.
Остава варианта да не е DC мотор. - Ако има съпротивление между всички проводници и е под 300 ома.

Тема "Как да свържа този електродвигател?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: