• 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 46
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
thinkpad - майстор
Тани написа:
Е, малко по малко ще минеш и ти на нашето мненние :wink: Дори с ПВА1 е по-лесно, защото можеш да върнеш излишното в гофрето , за да не пречи, отколкото с мостовак който освен, че е дебел и твърд, няма къде да го мушнеш. Ех, това последното как ми се получи :axe:
Дебел и твърд, а? :? Нема как да мина на твоето мнение за кабелаците, просто мостовака иска по-малко усилия за полагане. :-D Но кутиите верно понякога идват тесни и защо да се стискам и да не сложа по-дълбока и дори малко по-широка, че да има място за всичко? Въпроса е, че тия хартиените са много проблемни с нови контакти.
П. Петков - специалист
Тани написа:
П. Петков написа:
При такова агресивно поведение, не знам какво прави виното в стомаха?
Всъщност в стомаха киселината е доста по-концентрирана, та с виното я разреждаме :partyman:

:
А бе, солна и винена киселина си е почти като азотна и глицерин - "TNT"! :)
thinkpad - майстор
П. Петков написа:
А бе, солна и винена киселина си е почти като азотна и глицерин - "TNT"!
Джибрите какво общо имат с разклонителните кутии? :?
П. Петков - специалист
thinkpad написа:
П. Петков написа:
А бе, солна и винена киселина си е почти като азотна и глицерин - "TNT"!
Джибрите какво общо имат с разклонителните кутии? :?
Нищо! Но при словесното пешеходство "От дума на дума и ей го къде е Перник!"! :)
PCL82 - майстор
thinkpad написа:
Джибрите какво общо имат с разклонителните кутии? :?
На някой може да му хрумне да ползва РК и конзоли, за чашки за ракия на обекта, ако не го притеснява неизвесния състав и чистота на пластмасата.
thinkpad - майстор
PCL82 написа:
На някой може да му хрумне да ползва РК и конзоли, за чашки за ракия на обекта, ако не го притеснява неизвесния състав и чистота на пластмасата.
Ми не може. Щото имат дупки и ще му изтече ракията. :lol:
MIRO_073 - майстор
thinkpad написа:
PCL82 написа:
На някой може да му хрумне да ползва РК и конзоли, за чашки за ракия на обекта, ако не го притеснява неизвесния състав и чистота на пластмасата.
Ми не може. Щото имат дупки и ще му изтече ракията. :lol:
Може може :-D

Изображение
thinkpad - майстор
MIRO_073 написа:
Може може
Абе къде има такива плочки с клеми за обикновените кутии, не за гипсо-картонените? :?
PCL82 - майстор
thinkpad написа:
Абе къде има такива плочки с клеми за обикновените кутии, не за гипсо-картонените? :?
Тези плочки преди ги имаше в София на бул. Христо Ботев малко преди кръстовището с ул. Пиротска от дясната страна в посока гарата. Имаше една реклама на Мьолер, но магазинът се премести незнайно къде, а аз не помня как се казваше фирмата-бяха много изгодни, по 1лв.

После ми притрябваха още и намерих в Невен на ул. Кирил и Методи, близо до ул Раковска, в квартала, където са черквата и пожарната. Но струваха 3,60лв и аз взех последната. Може да видиш снимката на свързаната кутия в темата "Кабелни връзки" горе.

При двупроводна инсталация съм рязал такава плочка по диагонал и излизат клеми за две нормални кръгли кутии.

Замостването на две клеми (виж снимката в горната тема) също става много лесно.
BLUEPUPIL - майстор
Връзките в разклонителните кутии, независимо от типа им, имат свойте недостатъци. Най-доброто решение е да се лишите от разклонителни кутии. За целта правите едно огромно главно табло и всяко осветително тяло и контакт получава кабела си от него. Недостатък - отива доста кабел.
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 46

Тема "Ел. инсталация без разклонителни кутии" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: