Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Martins - специалист
В Lidl са пуснали мултицет марка неизвестна. Забелязах, че за разлика от повечето, които са до 600V е до max250V. Това голям минус ли е или?
dobcho_vn - специалист
Според мен да.
Защо?
Според новия стандарт максималното допустимо фазно напрежение е 230 V.
А с тоя неизвестен производител и да си така близко до максималното му работно си е рисковано.
Вероятно е предназначен за страни със стандарт 120/230 V, ама това е друг въпрос.
За това те съветвам да си купиш някакъв по-добър и надежден и поне от някакъв производител дето сме го чували.Примерно Мастех.
fikata - майстор
Забелязах, че за разлика от повечето, които са до 600V е до max250V
Това стесняване на обхвата означава,че измерването на напрежение от 380V/400V/, каквото е линейното трифазно напрежение предимно в промишлеността а напоследък и за битови консуматори/,жилища/ захранени с него но отделните кръгове са разпределени за включване на консуматори на фазовово напрежение 230V излиза от обхвата на уреда и ограничава неговото приложение.
Т.е уредът е приложим само за битови нужди, там където захранването е монофазно 230V и това напрежение влиза в обхвата му.
shadow__01 - майстор
Малко е странно. Най-обикновените уреди дето са по 5-6-7 лева могат да мерят до около 600-700V променливо и до 1000V изправено напрежение.
Този за 20 лева би си струвал само ако за тези 250V има свръх точност на измерване с грешка не по-голяма от 0.001%. Иначе всеки уред за 6 лева би вършил абсолютно същата работа.
ditronix - специалист
Така е. Изненадващо е,но пък всички подобни уреди и машините в LIDL са една класа над обикновената ширпотреба. И консумативите,бои,лепила...И аз се позачудих.Не знам....
kosata - специалист
За 20лв има по-хубави от този изложен в Lidl .В магазините за електронни компоненти има маркови китайчета които са с доста по-добри параметри!!
naskov - майстор
Ако може дай линк, колега!
hidrazin - майстор
Какво не ти харесва за 25 лева?
Измерателен уред VC890C
В диапазона 30-50 лв. може да се вземе доста сносен уред дори и за по-непретенциозна сервизна работа.
:partyman:
thinkpad - майстор
Ползвам този и върши сносна работа M890G Моят е черен, не жълт.

Тема "Мнение за мултицет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: