Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
misota - напреднал
Здравейте .Исками се да сложа камери -3 бр. за видео наблюдение на една къща но не знам какви кабели да ползвам!Освен коаксиален какъв захранваш да пусна?
hidrazin - майстор
Няма смисъл да пускаш отделни кабели. Има си направо комбинирани - коаксиален плюс два захранващи.
Коаксиален кабел 75OM SYV75-3
Има такива и с четири захранващи жила ако камерите са с управление. Даже се намират и готови решения - коаксиален кабел, кабел за микрофон и захранващ кабел направо с буксите в различни дължини - 10, 20 и 50 метра.
Кабел K-019A за камера
Не ти го препоръчвам обаче макар да излиза по-евтино. Проблема идва когато започнеш да дупчиш стени/дограми и да го прекарваш. За да минат буксите трябва да правиш много големи дупки. Освен това ако камерата е с подсветка и дърпа доста ток ми се струва че захранващите са с малко сечение за това. Иначе си работят. Ползвал съм такива но не съм им мерил пада на напрежение.
:partyman:
ditronix - специалист
Ако ще има по-дълго трасе,търси меден коаксиал. До 30-40 метра и железният ще свърши работа. Захранващ 2х0,75 ще ти свърши работа без проблеми. Ако е удобно,захранващият може да върви от камера в камера,за коаксиалите е ясно че за всяка камера трябва отделен. Има вариант с балун трансформатори и UTP/FTP, но едва ли си струва за къси трасета. Комбинираните кабели са добри,ако се положат под мазилката. Иначе има едно развъртане за да не се усучат-не ти е работа....
misota - напреднал
Благодаря ви за бързите отговори .Ще ползвам комбенирани кабели.По надежни и естетични ми изглеждат. =D> :partyman:
ArturDent - Почти Безобиден
А не си ли мислил че за 3 камери + кепчър + кабели
Можеш да си сложил 3 Wireless IP камери ?
misota - напреднал
ArturDent написа:
А не си ли мислил че за 3 камери + кепчър + кабели
Можеш да си сложил 3 Wireless IP камери ?
какви са тези камери?става ли без кабели иколко кинти са?
hidrazin - майстор
ArturDent написа:
А не си ли мислил че за 3 камери + кепчър + кабели
Можеш да си сложил 3 Wireless IP камери ?
Мдаа... И като му отида на "гости" през нощта с едно такова нещо още на 30-тина метра от къщата му ... на камерите няма да има нищо записано. :lol:

Изображение

:partyman:
ArturDent - Почти Безобиден
Това пък върши работа при другите ....

Изображение


Е моите са свързани и с кабел и с Wi-Fi :butthead:
bulhomes2 - майстор
Адаш, работи ли им още Wi-Fi-то? На моите изкараха по месец и после им пусках кабели. Някъде четох, че проблема е 95% срещан. Говоря за камерите от тоя тип
Изображение

Тема "ОКАБЕЛЯВАНЕ ЗА ВИДЕОНАБЛЮДАВАЩИ КАМЕРИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: