Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
dimitar.z - специалист
Днес монтирах луминисцентна лампа под един шкаф, щепсела е поставен в контакта. Сега в тъмното, като пресегнах да натисна бутона да я включа, но пипнах корпуса ми направи впечатление е премигва леко в тъмното :razz: :razz: :razz: .
Junak - майстор
А сега завърти щепсела и пробвай пак :)
dimitar.z - специалист
Завъртях го и спря! А защо се получава така, опасно ли е?
Junak - майстор
Опасно е. Захранващия кабел оригинален ли е, или ти я свърза
dimitar.z - специалист
Junak написа:
Опасно е. Захранващия кабел оригинален ли е, или ти я свърза
Оригинален е, някаква китайска марка, забравих й името, и опаковката изхвърлих.
Junak - майстор
Ако корпуса е метален, смени кабела с трижилен. Жълто-зеленото жило свързваш към корпуса и към пластините на щепсела. Ако корпуса е пласмасов - да не ти пука. Но ако не си наясно какво правиш потърси някой, който по разбира :)
Последна промяна от Junak на нед сеп 15, 2013 10:32 pm, променено общо 1 път.
moimoimoi - майстор
получава се така защото ключето на лампата прекъсва само единия от захранващите проводници-или фазата или нулата зависи как е завъртян ключа
ако прекъсва нулата то до самата пура отива постояно фаза и ти като я докоснеш пурата се получава явно някаква йонизация на газа и за това свети.
правилния начин на включване е този при който се прекъсва фазата и тръбата не свети като я докоснеш
dimitar.z - специалист
Метален е, утре ще я разглобя да я преработя! Да разбирам ли, че в момента е имало фаза по корпуса и как се е получило?
Junak - майстор
Неее, но има теоритична опасност да се появи

Тема "Луминисцентна лапма-при допир до корпуса премигва леко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: