• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Sof - специалист
:roll:

tokbatak

Майче ти си от малкото хора тук, които мислят различно. Но ми се струва че си прав.

Вярно е че с публикуването на лична информация мога да си навлека проблеми, но едно табло едва ли е толкова лично.

Няма как да е сигурно че таблото изобщо е мое, а и то нищо не издава от личната ми инфо-бушони, контакти и шалтер.

Ама едно е сигурно - дали са форомоядци другите участници тук :?: , не знам, но определено това табло ги раздразва. А дали това е така защото е по добро от техните или защото те самите не са вързвали и две жици на кръст, това също няма как да разберем.

Но обикновено кучетата дето много лаят, не хапят !

Това си е народна мъдрост която потвърждава твоите думи приятел !

За едно си много прав - личната инфо раздразва масите, за това не е добре да се публикува !

================
Хидразин е пекан !
8180 - майстор
Sof написа:
:roll:

tokbatak

!
Я и двамата да погледнете т.3 от Правилата.
Не ми създавайте зорлем работа, моля.
bulhomes2 - майстор
Sof написа:
... личната инфо раздразва масите, за това не е добре да се публикува !
Глупости на търкалета. Ама гооолеми търкалета.
todortv - майстор
tok batak-интересен ник. :lol:
:supz:
Здравейте,

Имам подобен проблем ако е проблем като цяло.
Пускам си нови кабели за осветление в една стая и забелязвам, че кабела към ключа свети слабо на нулата и силно на фазата. За фазата е окау, това е ясно. Не разбирам слабото светене в нулата от индуциран ток ли е или не - изобщо нормално ли е.
Прилагам и прост тест с един къс кабел на който закачам фазата и както се вижда във видето на нулата също имам светене при положение че нулата изобщо не е закачена никъде.



Надявам се да има разумно обяснение, да не се налага да тегля нови кабели.


Благодаря на всеки отзовал се.

Поздрави,
Милен :yawinkle:
moimoimoi - майстор
що за нула е тази нула дето не е закачена никъде
като гледам тия кабели и профили си кандидат за раздела за майстори менте viewtopic.php?f=30&t=2820
BAlexandrov - специалист
Може и радио да чуеш на фазомера :wink:
tzetz009 - специалист
:? Много хора правят грешката като не си монтират разклонителна кутия и всичките им връзки са "зазидани" под гипскартона , като се надяват изобщо да не им се наложи да променят или ремонтират нещо . Като гледам изпълнението и зачистването на проводниците и тук ще се спести разклонителна кутия :x ! Не са хубави тия работи .

:partyman: :partyman: :partyman:
iliya_i - майстор
съб окт 17, 2020 6:45 pmmillenski написа:
Прилагам и прост тест с един къс кабел на който закачам фазата и както се вижда във видето на нулата също имам светене при положение че нулата изобщо не е закачена никъде.
Милене, това дето не е закачено никъде поради каква причина реши да го кръстиш "нула", а не примерно "фаза"?

Колко са ти проводниците към ключа, защото ако са два, никой от тях не е нула. Нулата се пуска директно към лампата.
И ако в ключа действително си пуснал нула (чрез трети проводник), защо мериш без да си я свързал?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Фаза ли е, к'во е, не знам..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: