Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
spro - специалист
Здравейте Колеги,
Туко що се връщам от един приятел който има мъничко ресторантче в което ел. техниците нещо са се измайтапили със захранването. Казуса за който бях повикан е, че когато се пуснат всички котлони и сие тока на кухнята спира и поръчките умират. Интересното е че бушоните на токовите кръгове 2х25А(със стопяема вложка) не горят,а трябва да се рестартира главния бушон изкл/вкл и тока се появява. От което се чудя дали и главния бушон не е умрял?
Има пуснати два токови кръга за уредите, разстояние табло-уреди 10м, захр. напрежение 220V.
1. 4 мм2 на която засега е вързана само една фурна от печка тип за вграждане(може би е около 2,5kW ако е повече ме поправете);
2. 2,5 мм2 на който са вързани вся и все останало.
Сметнах грубо че средното потребление е около 20kW - грубо 10 уреда по 2000W(едни 1500 други 2500W).
По закона на Ом излиза,че потреблението е около 90А, по таблиците които гледах това отговаря на кабел със сечение 25мм2 за 108А, като се застраховам с 10% от горе.
Моля за съвет, тези 100 ампера потребление мога ли да ги разделя на два захр. токови кръга по 10мм2 или не и какви бушони на токовите кръгове и главен такъв да сложим за да сме сигурни за здравето си пък и да нямаме ядове с пожарникарите? Кабел 3 жилен какъв СВТ или мостов?, също така смятам да поставя български бакелитови разклонители, т.к. в момента се използват китайчета на които аз хич им нямам вяра.
Всяко едно мнение ми е от полза, особено когато време ни е кът до проверката във вторник.
Благодаря.
gogo7777 - майстор
Много неуредици има в тоя проблем. Първо консумацията е прекалено много за малкото ресторантче. Не знам какви манджи се готвят на толкова котлони :-D , ама нещо не вярвам. Другото което е, че бая са се измайтапили ел.техниците с тия жички за тия два кръга. И най-важното е, с какво сечение е захранващият кабел до таблото. Електромера жив ли е? Дай малко повече инфо за да се намери някакъв компромис, макар, че инсталацията трябва да се смени изцяло, да не кажа, че трябва да е трифазна.
hidrazin - майстор
spro написа:
Моля за съвет, тези 100 ампера потребление мога ли да ги разделя на два захр. токови кръга по 10мм2 или не и какви бушони на токовите кръгове и главен такъв да сложим за да сме сигурни за здравето си пък и да нямаме ядове с пожарникарите? Кабел 3 жилен какъв СВТ или мостов?
От написаното по-горе съвета който можеш да получиш е само един - приятеля ти да си извика електротехник !!! Ама истински а не такъв който му е правил инсталацията - вероятно някой от плочкаджиите, картонаджиите ... ??? И да гледа да се спазва проекта.
:partyman:
miroton - майстор
За почерпка така се прави инсталация.
drastar - специалист
90А на два токови кръга :shock:
Как не сте се запалили :?
Преправяйте бързо и без разклонители. В кухня на ресторант, външна инсталация не е толкова грозна, а и там не е важен дизайна.
PCL82 - майстор
За такав мощност си трябва трифазно захранване. Ако караш монофазно разбалансираш мрежата и се увътряш с по-скъпи кабели.

За всеки уред над 2кВт трябва отделен токов кръг. За всеки уред трябва контакт. Никави разклонители, свободно въргалящи се по пода и плотовете не трябва да има. Ако инсталацията е открита трябва да е със СВТ и противовлажни контакти за открит монтаж. Всичко с три/пет проводни кабели и ДТЗ.

Този ресторант нама ли проект по ел. част?
spro - специалист
Здравейте,
Гого ако бъркам Моля да бъда поправен, 91А ги получавам от закона на Ом. Консумирана мощност 20000W(10 консуматора х2000W)
P=U.I
20000=220.I
I=20000/220=91A
Все пак е заведение. А как не са се запалили?,отговор не мога да дам,там не работя. Може би защото до сега не са опитвали да пуснат абсол. всичко на куп, от др. страна както казах като се пуснат повечко консуматори захранването спира.
- Ел.техника който е правил схемата уж е титулован а проект няма.
- Използват монофазно захранване щото такива са уредите. То може и да влиза 3ф, но в осем вечерта и едно табло на много тъмно място, толкова видях.
Моля дайте съвет как да помогна на приятеля ми. Моля.
Взимам под внимание съвета на PCL82.
Ще пуснем 3 токови кръга по 6 мм2 (като пак се презастраховам с по 10%), бушони 40А, главен 100А.
Вярно ли е, достатъчно ли е?
hidrazin - майстор
Като за начало започни с ТОВА и ТОВА като за начало. Ти дори не знаеш че напрежението у нас отдавна не е 220 волта. От 2004г. с решение на ДКЕР е прието Uн=230V +- 10% в съответствие със стандарт БДС IEC 60038.
spro написа:
Ще пуснем 3 токови кръга по 6 мм2 (като пак се презастраховам с по 10%), бушони 40А, главен 100А.
Вярно ли е, достатъчно ли е?
Общо взето познанията ти по електрически инсталации клонят към ...
Ето тук във форума един човек си свързва печката от края на май месец че и до днес. :-D Ти искаш до вторник стане. Нищо не пускайте защото вероятно ще стане още по-зле.
:partyman:
VLADO66 - майстор
Главен 63А макс.до таблото 10мм2 макс.,три кръга 25А 4мм2макс. и да си купят газови котлони!
spro - специалист
Уважаеми hidrazin,
Уважавам знаещите и можещите щото винаги може да се научи и види нещо полезно. Като знаеш и можеш искаш ли да дойдеш и да казваш това тук,онова там а аз ще бачкам? Хем ти ще си начешеш шефската краста хем аз ще науча нещо полезно.
Благодаря.

Тема "Захранване кухня на ресторантче" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: