Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
asen_top_87 - помощник
pansim написа:
Още от началото бе ясно, че темата е за коша - защо си губите времето...
Та момчета не мога да разбера защо при ословие че отначало от самото начало на
темата съм казъл да не правите тапи изказвания а само относно по темата стига сте
мърсили форума с устроумия ако изкате да сте такива помогнете и кой е казъл че без
пари ще го наприви някой ако не знаете безплатен обяд няма. Моля ако има
хора който разборат да обеснят FT5 / FT4
FT7 / FT8 za kakvo sa FT3 i STOP CN1 zelenata buksa. Или някой ако може да извади схема на платката и да даде линк.
hidrazin - майстор
Няма кой да ти ги обЕсни тия FT5 / FT4, FT7 / FT8, FT3 i STOP CN1 защото на това нещо едва ли ще му намериш схемата. Когато си извадиш схемата пак заповядай ама резултатът ще е същия по простата причина че това не е цялото устройство. Липсва мощната част - това през което минава зарядния ток и го регулира.
Още в началото ти писах - от всичко това може да използваш кутията с кабела, греца ако е здрав и трансформатора след пренавиване или отвиване на част от вторичната.
А за изваждането на схемата не си познал. Няма кой да се хване с глупости пък и е почти невъзможно по снимки. Платката е двустранна и вероятно има пътечки под чиповете и на други места където няма как да бъдат видени по тези снимки.
Пък и с познанията ти по електроника направо те виждам в магазина за зарядно. И да не си вземеш такова от 30 лева защото пак ще питаш как да го накараш да зарежда.
Лека вечер.
:partyman:
Найденов - специалист
asen_top_87, разгледай тази схема:
Изображение
Правил съм я и работи добре. Транзисторът Т2 трябва да е на голям охладител.
Трансформаторът, с който разполагаш май ще пасне.
Ако имаш въпроси- насреща сме. Мога да ти подскажа заместители на някои от използваните елементи при положение, че имаш интерес.
Пием всичко с изключение на мастило и нефтени деривати, понеже не им знаем мезето :wink: .
nikolovvd - майстор
hidrazin написа:
Няма кой да ти ги обЕсни тия FT5 / FT4, FT7 / FT8, FT3 i STOP CN1 защото на това нещо едва ли ще му намериш схемата.
Има вероятност, ако се обади в Италия, но трябва да знае добре италиански език.
Ето сайта на фирмата:
http://www.nuovaelettra.it/nuovaelettra_ing.htm
Има и телефони!
Има го и твоето устройство!

Тема "зарядно за кола" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: