Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
miroton - майстор
Поне си имаш хубава кутиика и траф.
asen_top_87 - помощник
miroton написа:
Поне си имаш хубава кутиика и траф.
Благодаря колега всичко ми е безпари :) бяха изхварлени на боклука и аз като един добър клошар с анбиция да си направя нещо си ги зех. Трафа иначе ще зарежда ли акомулатор или да тарся по мощен и ще спеделите ли мнението си от предишния ми въпрос на платка сичките изводи кое за каде е . Принателен съм ви момчета много помагате :) БЛАГОДАРЯ радвам се че си направих регистрация тук
asen_top_87 - помощник
Колеги също така какви MOSFET транзистори трябва да намеря
miroton - майстор
Трансрофматора го пусни с крушка 100вт 24в за око 20часа и виж да ли загрява и ако можеш да му измериш температурата.На първичната му сложи предпазител 5А за всеки случаи,поставиго на нещо не горимо.
Щото в България не се изхвърлят такива работи.
PCL82 - майстор
Схема трудно ще намериш. Ако имаш търпение и опит можеш да я свалиш от платката и да ровиш в интернет за описанието на чиповете. После са ти нужни познания по импулсни захранвания. При тях има особености и те не тръгват или не работят добре ако някои връзки са прекалено дълги, има и много други подводни камъни. При тях без осцилоскоп си сляп.

Та тази техника още не ти е по силите бих казал. Добре е да почнеш с нещо калсическо което е лесно разбираемо и изпълнимо. Или нещо линейно или нещо с тиристор. Това ще рече схемотехника на ниво от зората на електротехниката до 80-те години.

Най-простото зарядно можеш да си направиш с този трансформатор, един грец във вторичната страна и една обикновена крушка с нажежаема жичка последователно на първичната страна. Като подбираш крушки с мощност от 40 до 150 ще регулираш зарядния ток. Недостатък е че нямаш автоматично изключване и има риск от презареждане и повреда в акумулатора. Може да ти е от полза един готов седмичен таймер за уреди, който да програмираш да изключи сед определено време, а ти да наглеждаш как върви процесът до тогава.
Кики - специалист
Сега остава да му изясним режимите на заряд на оловен акумулатор , как се установява до колко е разреден, после колко да го зарежда, изобщо нещата стават малко като оня дето намерил копче на улицата и тръгнал да му шият балтон за това копче. До автора на темата: приятелю не искам да се обиждаш, просто съвет, та ти нямаш дори минимални познания в материята а питаш за MOSFET транзистор,не можеш да прецениш трафа дали ще ти върши работа а искаш да го ползваш. Ако е някой с по задълбочени познания може и телевизор да си направи от това което ти си намерил ама за човек който нищо не хваща цял телевизор да му дадеш в ръцете няма да знае как да го ползува. Нали се сещаш !!! Тази електроника трудно ще я преработиш с форумни съвети, трафа можеш да го ползуваш при определени условия споменати по-горе (стига да можеш да прецениш кои), има лесни електронни схеми с и без автоматичен заряд (потърси при чичко Гугъл) и ако имаш дори и начални познания по електроника ще можеш да си ги изпълниш сам (може и с помощ от форума). Потърси малко инфо и за оловните акумулатори за да си изясниш как, защо и колко се зареждат. Ние тук може да си даваме акъли до Нова година но няма да ти направим зарядното. Успех!!!
asen_top_87 - помощник
Здр колега аз виждам че няма да мога да го сатворя сам затова като се върна в бг ще го занеса на майстор просто ми е интересно какво още ми е нужно и ако мога от тука да си го намеря без пари за какво да давам в бг пари :) просто ще си платя на някой пич да ми го наварже само :) Та интересно ми е и затова питам нали затова е форума да пита човек а не да разказва изтории за копчета ако може да извадиш схема на платка пусни линк :) или качи снимка
fikata - майстор
ако мога от тука да си го намеря без пари за какво да давам в бг пари
Потърси още и можеш да си намериш без пари там каквото ти трябва - "зарядно за кола" за 12V
hidrazin - майстор
asen_top_87 написа:
да си го намеря без пари за какво да давам в бг пари :) просто ще си платя на някой пич да ми го наварже само :)
Пари, пари, пари... Те пичовете у нас все за без пари работят. :lol: Ти да не си мислиш че някой ще вземе да се занимава за по-малко от 20-30 лева и то при условие че си осигуриш(купиш) всичко необходимо. И за да се хване трябва наистина много да е закъсал. :-D А резултатът не е ясно какъв ще е.
:partyman:
pansim - майстор
Още от началото бе ясно, че темата е за коша - защо си губите времето...

Тема "зарядно за кола" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: