• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolovvd - майстор
Бе какви контактори ви мъчат? Става дума за помпа на котел за водно отопление с максимална мощност 60 вата, а не 6 киловата! Ако ще го управлява с 220 волта си слага един трансформатор 220 - 6 волта, един диод и един кондензатор 2200 микрофарада. Всичките чарколяци, ако са повече от 7-8 лева, колегата да ми пише, за да му дам парите над тази сума. Да не говорим, че на пазара има адаптори за постоянен ток на цена 3-5 лв. и може да свърши същата работа.
evil - специалист
Имам един контактор от 3-4 месеца е включен на вечен режим и нищо му няма :lol: Преди алармата гасеше тока с него на едни помещения но тази опция й се прецака а ме мързи да го замостя
a3ot - напреднал
plamen_peev написа:
todortv, не мога да ползвам нормално затворен контакт, защото сигнала 220 Волта се подава когато той си е затворен и нямам сигнал за да го "отворя" и да прекъсна веригата. :?

Тия за продължителната работа били маркирани нещо като АС1,2,3 или подобно та това питам :?:
А и с реленце само дали ще стане, в смисъл издържи, без там допълнителните му електроники на колегата.
AC1 - Не-индуктивни или слабо индуктивни товари, AC2 - Пускане на ел. двигатели с навит ротор (slip-ring motors), AC3 - Пускане на асинхорнни ел. двигатели с накъсо съединен ротор, AC4 - Пускане на асинхорнни ел. двигатели с накъсо съединен ротор с чест и бърз пуск и стоп.
AC11 - Помощни или спомагателни вериги.
  • 1
  • 2

Тема "реле или контактор и режими на работа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: