• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lov - майстор
Те и истинските импулсни си личат по теглото за разлика от ментаците. Да не говорим че когато са калпави се получават фантомни докосвания на екрана и практически докато е включено зарядното не може да се ползва.
И съвет не си купувай универсално със смяна на напреженията и различни букси. От практиката ми в 99% в последствие пострадала техниката защото в бързината някой не погледна и сменил я напрежението я поляритета.
Много благодаря на всички за интереса към темата и за съветите!
Все пак информативно - таблетът е този, батерията му е 3500mAh (крайно неиздръжлива, но това ми беше предварително известно), а зарядните - и "оригиналното", и наследниците му бяха по 5V и 2A.
Благодаря още веднъж, ще потърся по-качествено зарядно устройство.

Поздрави!
fox_vt - майстор
Сега като каза 2А това е крайно недостатъчно за батерия от 3500мАч :!: Повечето зарядни зареждат със ток бизък до 1C което е най малко 3 ампера в твоя случай.По малка част от китайските зарядни бухат със 0,5C което в твоя случай идва към 1,7-1,8 А пак твърде нагоре за възможностите на твърде надцененото зарядно.Търси поне 4-5 Амперово зарядно.
VLADO66 - майстор
VLADO66 написа:
Моето зарядно за таблета е 5V 2А за 6А/ч батерия.
Ползвам го от около половин година и нямам проблеми.Зарежда се за около 3.5-4 часа което значи че зарядния ток коректно е написан.
fox_vt - майстор
Доста време го зарежда затова.Автора да каже преди да изгори зярядното за колко време се зарежда батерията,че то от китайско до китайско малко е забавно понякога :lol:
Горе-долу както при VLADO66 - около 3-4 часа. Точно не мога да кажа, тъй като майка ми го използва, а аз съм в друг град и нямам точни наблюдения. Пробвахме със зарядно за друг телефон, което е 0,5А, но с него изобщо не тръгна да се зарежда, въпреки че лампичкат му свети и при зареждането на телефона няма проблем.
fox_vt - майстор
Значи е време да си купиш по качествено зарядно :wink:
А има ли нещо вярно в твърденията, че зарядно с повече ампери оказва негативно въздействие върху издръжливостта на батерията? Въпросът ми е само принципен, тая батерия по-лоша издръжливост не може да има :mrgreen:
VLADO66 - майстор
Liutenitza написа:
А има ли нещо вярно в твърденията, че зарядно с повече ампери оказва негативно въздействие върху издръжливостта на батерията? Въпросът ми е само принципен, тая батерия по-лоша издръжливост не може да има :mrgreen:
http://www.kenanoff.com/blog/archives/604
sstefanov - майстор
Като прочета думичката "волтаж" (или подобните ампераж, омаж и т.н.) в някоя "техническа" статия и спирам до там!
  • 1
  • 2

Тема "Изгарящи зарядни за таблет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: