• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
LazarGanev - "Велик майстор"
Слушай какъв е проблема - като отвориш капака на бойлера ще изпразниш една кофа котлен камък във вид на едър пясък. Освен това нагревателят е станал един топуз от натрупан върху му пак котлен камък. Всичко това се загрява пречи на водата да охлажда, температурата се предава по котления камък и защитата я отчита и изключва. Като очистиш котления камък трябва да се оправи и може би няма нужда от подмяна на самата защита
hidrazin - майстор
ivan40t0 написа:
Май ще го сменям и него...
Основно него. Котления камък също е добре да го изчистиш ако скоро не си отварял бойлера но основния проблем ти е терморегулатора.
:partyman:
gogitko - специалист
Според мен проблема е следния .При работа на бойлера металните части в защитата се нагряват и с течение на времето (я от продължително нагряване ,я от окислени клеми)полека полека започва да стапя пластмасата и всичко вътре се измества .По този начин се изменя заводската настройка на уреда.При теб се е изменила така че изключва на по-малък градус, а не дай си боже да измени към по-голям.Като пускаш струйка вода в бойлера навлиза студена и охлажда защитата понеже са близко с входа за студена вода.По този начин я лъжеш че в бойлера има студена вода и тя не изключва защото отчита ниска температура.Направо я сменяй с нова щом е почнала да прави номера.
pansim - майстор
nikolovvd написа:
Само да споделя подобно премеждие! Моят бойлер е с тия сините терморегулатори с вградена защита. И аз имах този проблем, но само когато бойлера е на 4, т.е. на максимална мощност. Когато е на 2 или 3, съответно на 1/3 или 2/3 от максималната мощност няма проблеми с термозащитата. От тук ми дойде на ум да огледам кабелните обувки и видях, че са леко разтопени. С други думи от нагряването в мястото на контакта, металът на кабелната обувка е загубил част от първоначалните си свойства, не притиска достатъчно и от тук се нарушава контакта. Образува се нагар и започва да се отделя топлина, която задейства термозащитата.
Подкрепям това твърдение. Имах точно такъв проблем с моя бойлер.
Кики - специалист
Да си започне човека с котления камък, и без това щом не е отварян 2 и повече години си се налага, ще си огледа и анодния протектор. И ако след това проблема остане ще се насочи към следващите споменати евентуални "виновници".
nikolovvd - майстор
Тъй де! На чужд гръб и сто тояги са малко. :-D
По-добре да провери на по-ниска мощност, на 2 или 3 например дали ще му изключва термозащитата, а котления камък няма къде да избяга.
VLADO66 - майстор
nikolovvd написа:
Тъй де! На чужд гръб и сто тояги са малко. :-D
По-добре да провери на по-ниска мощност, на 2 или 3 например дали ще му изключва термозащитата, а котления камък няма къде да избяга.
То това му е лошото на котления камък че няма къде да избяга- все се суче около нагревателя и карантията около него :)
ivan40t0 - напреднал
LazarGanev написа:
Слушай какъв е проблема - като отвориш капака на бойлера ще изпразниш една кофа котлен камък във вид на едър пясък. Освен това нагревателят е станал един топуз от натрупан върху му пак котлен камък. Всичко това се загрява пречи на водата да охлажда, температурата се предава по котления камък и защитата я отчита и изключва. Като очистиш котления камък трябва да се оправи и може би няма нужда от подмяна на самата защита
Горе-долу една кофа котлен камък.Нагревателя едва го извадих,защото отвора не е като на старите бойлери,а по-малък.По него и отстрани беше нападал.Изчистих го доколкото можах с кислол и телена четка.Анода има язви,но не е паднал по диаметър.Сглобих без да сменям гарнитура и защита.Защитата отначало без долния капак и на няколко пъти регулирах от врътката докато започна да изключва на 65 градуса.За сега работи.Преди се чуваше от вътре шум докато работи нагревателя,а сега нищо.Но работи.:prost:
А какво реле на 220 волта около 20 или повече ампера може да се събере вътре,че да му сложа от стария тип терморегулатор и защита и да прекарам силовия контакт през релето?Имам контактор,ама не се събира.
nikolovvd - майстор
Търси реле за/от акумулираща печка. Аз ползвам такова реле, за да управлявам бойлера кога да се включва.
LazarGanev - "Велик майстор"
ivan40t0 написа:
LazarGanev написа:
Слушай какъв е проблема - като отвориш капака на бойлера ще изпразниш една кофа котлен камък във вид на едър пясък. Освен това нагревателят е станал един топуз от натрупан върху му пак котлен камък. Всичко това се загрява пречи на водата да охлажда, температурата се предава по котления камък и защитата я отчита и изключва. Като очистиш котления камък трябва да се оправи и може би няма нужда от подмяна на самата защита
Горе-долу една кофа котлен камък.Нагревателя едва го извадих,защото отвора не е като на старите бойлери,а по-малък.По него и отстрани беше нападал.Изчистих го доколкото можах с кислол и телена четка.Анода има язви,но не е паднал по диаметър.Сглобих без да сменям гарнитура и защита.Защитата отначало без долния капак и на няколко пъти регулирах от врътката докато започна да изключва на 65 градуса.За сега работи.Преди се чуваше от вътре шум докато работи нагревателя,а сега нищо.Но работи.:prost:
:thumbs:
  • 1
  • 2

Тема "Бойлер Теси-проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: