• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ivan40t0 - напреднал
Здравейте.От три дни защитата на бойлера ми изключва при достигане на 50 градуса,макар,че е нагласен на 70.Отварям,включвам защитата и като го пусна пак изключва на 45-50 градуса.Възможно ли е от натрупан котлен камък на реотана да го прави?Защитата и биметалната пластина е COTHERM TSR.С изключване и ръчно включване на защитата снощи го докарах до 65 градуса,но не ми се стои постоянно до бойлера и да следя кога ще изключи защитата.Та възможно ли е да го отворя,да изчистя котления камък(въпреки,че има някаква анодна защита) и да си работи след това нормално?Търсачката не дава точно този проблем.Извинявам се,ако има тема и не съм я намерил.
Junak - майстор
Отвори, изчисти котления камък(въпреки,че има някаква анодна защита) и ще си работи след това нормално. Особено, ако е на повече от 3 години. Ще можеш да огледаш и анодната защита. Но тя няма нищо общо с котления камък :)
Последна промяна от Junak на нед окт 13, 2013 10:29 am, променено общо 1 път.
VLADO66 - майстор
Наложително е да го отвориш-проблема ти може да е именно котления камък-няма циркулация около нагревателя и терморелето.Анодната защита пази водосъдържателя а не е против котлен камък.Смени си и термозащитата-тя не е презназначена да я бучкаш непрекъснато :)
ivan40t0 - напреднал
VLADO66 написа:
Наложително е да го отвориш-проблема ти може да е именно котления камък-няма циркулация около нагревателя и терморелето.Анодната защита пази водосъдържателя а не е против котлен камък.Смени си и термозащитата-тя не е презназначена да я бучкаш непрекъснато :)
Ще го отворя и ще го чистя.Но продава ли се отделно термозащита?По железариите дали я има?Предполагам,че е целия блок с ампулата.Така ли е или е заедно с фланеца?Защото доколкото виждам има пластмасови крачета между нея и фланеца.Сиреч как се отделя от фланеца?Като я оглеждах не видях как е хваната.С болтове ли е и къде са те? :wallbash:
Последна промяна от ivan40t0 на нед окт 13, 2013 2:26 pm, променено общо 1 път.
Junak - майстор
Много модели са. Може да направиш снимка. Но винаги се продават отделно. Погледни тук https://www.google.bg/search?q=%D1%82%D ... =660&dpr=1
fikata - майстор
Защитата и биметалната пластина е COTHERM TSR.
http://www.cotherm.com/en/produits/les_produits/tse_tsr
nikolovvd - майстор
Само да споделя подобно премеждие! Моят бойлер е с тия сините терморегулатори с вградена защита. И аз имах този проблем, но само когато бойлера е на 4, т.е. на максимална мощност. Когато е на 2 или 3, съответно на 1/3 или 2/3 от максималната мощност няма проблеми с термозащитата. От тук ми дойде на ум да огледам кабелните обувки и видях, че са леко разтопени. С други думи от нагряването в мястото на контакта, металът на кабелната обувка е загубил част от първоначалните си свойства, не притиска достатъчно и от тук се нарушава контакта. Образува се нагар и започва да се отделя топлина, която задейства термозащитата.
shadow__01 - майстор
Възможно е терморегулатора да е вече за смяна. С годините работа може параметрите да му са се изменили.
fox_vt - майстор
Тия комбинираните терморегулатори са пълен боклук 2 пъти сменям на комшията неговата и все заради същия проблем нагарят я обувките я вътре контактните пъпки.
ivan40t0 - напреднал
Като пусна да тече слаба струя от горещата вода защитата не изключва и се нагрява до 70 градуса.Но ако падне температурата в бойлера и не се пусне струя пак изключва.Студената навлизаща вода охлажда нагревателя.Значи може би клемите са в ред,а котления камък върху него прави мизерията.Заканил съм му се и тази седмица ще го отварям.Само не знам дали оцета ще свърши работа за почистване.Една кафеварка я изчистих с кислол,но тръбата беше алуминиева.Дали да не пробвам и на нагревателя на бойлера...Да не го изяде?Какво мислите?Между другото контактите на защитата са като нови,а е опушен контакта на изключвателя.Но си работи за сега.Май ще го сменям и него...
  • 1
  • 2

Тема "Бойлер Теси-проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: