Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
искам да си направя педалa за такава машина и затова ме интересува какво има вътре в педала,
ако някой може да помогне ще съм много благодарен!!! :?
PCL82 - майстор
Домашните шевни машини са с колекторен двигател ололо 60Вт и скоростта им се регулира с промяна на напрежението на двигателя. Това най-лесно и икономично става с триак или тиристор с фазова модулация. На готово можеш да вземеш един димер за осветление, на който да смениш потенциометъра и с подходяща механика да го свържеш към педала.

Първобитният принцип е с реостати, но загубите са съществени и рискът от пожар е голям.
Може и с регулируем автотрансформатор, но е тежко и скъпо.
alsted - майстор
В какъв смисъл да "си направиш" - отремонтираш или сам да си направиш педала ( :x тъпа, перверзна машина като не е членуван педала ме цензурира :evil: ), защото изобщо нямаш такъв? За второто колегата ти е отговорил в общи линии. Ако е първото - кажи. Принципно са едни пулове, през които се изменя съпротивлението при натиск. Какъв е твоят случай - ремонт или алтернативно решение?
Нямам го педала затова искам да си го направя, машината има платка на която съм намерил схемата.На нея са описани всички елементи с изключение на тези в педала.Нарисуван е само един потенциометър без стойност.
Ако някой има такава машина или подобна и може да види устройството на педала ще съм му много благодарен! :prayer:
hidrazin - майстор
Намерил си схема, имаш платка... Ние сега какво? Да хвърлим боб ли? Даже името на машината не си изписал като хората.
В педала има потенциометър.
:partyman:
Pfaff 1222 E това е модела на машината
hidrazin - майстор
Потенциометъра е 20к.
:partyman:
Има ли нещо друго в педала освен потенциометъра според вас. :?
hidrazin - майстор
Нали беше намерил схема? На нея трябва да има и един "шалтер" за пускане и спиране. Трябва да е нещо като ключе с един превключващ контакт.
Ето ти и модернизирана схема на педала защото вече няма от къде да се намерят оригинални потенциометри а те са малко особени. Според тях работи перфектно.
Прикачен файл:
pfaff1222.jpg
Ама дали си заслужава? Един мотор с педалче гледам се продава за 25 лева.
http://nabitaka.com/index.php?productID=94
:partyman:

Тема "шевна машина пфаф 1222 е" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: