Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
estorm - специалист
Искам на един тлф да сдвоя 2 еднакви батерии. Кое е правилния начин за да се зареждат и функционират нормално?
1 Трите пластини една към друга успоредно. Работят и двата чипа.
2 Разглобявам едната махам чипа и каквото там има и я вързвам успоредно към другата. По начин по който след един чип ще имаме 2бр акумулаторни тела.
hidrazin - майстор
Вторият. Само дето двата акумулаторни елемента трябва да са напълно еднакви - нови, от един производител и от една партида. Не съм сигурен обаче как ще се държи чипа в батерията.
:partyman:
fox_vt - майстор
А защо да махаш единия чип :?: Първия начин следва да е по добър най малкото заради това че литиеви батерии е недопустимо да се зареждат паралелно освен ако чипа няма инфо от всяка клетка за да балансира.В случая този чип няма такова инфо ни софтуерно ни хардуерно.Ако зареждаш двете батерии в сток положение със двата чипа,при зареждането на едната което винаги ще е така все едната ще е първа,чипа ще гаси зарядния ток и другата ще си продължи зареждането.За мен втория начин е погрешен и опасен.
hidrazin - майстор
fox_vt написа:
...литиеви батерии е недопустимо да се зареждат паралелно освен ако чипа няма инфо от всяка клетка за да балансира...
Аха, направи ще ти повярвам. Като са паралелно как ще получи информация за всяка, че да ги балансира? :-D Първо вземи отвори една батерия от лаптоп и после пак ще говорим.
:partyman:
estorm - специалист
Да, нови са -скоро ги купих от ибей и са на по едно зареждане. Проблема е че тлф гълта яко и с една батерия 1360мА изкарва десетина часа при това без кой знае колко натоварване. Продават и с по голям капацитет предполагам ще търся, но няма гаранция, че резултата ще подобри. Тези така и не ми вършат работа ще експериментирам с тях въпросът е да стане по безопасен начин. Не искам да повредя тлф. Значи последно да се насоча към 2та акумулаторни елемента след 1чип.
radius - майстор
Моделистите ползват негорими торбички при бързо зареждане на батерии. Имай предвид възможността от самозапалване при експериментите.
Кики - специалист
estorm написа:
Значи последно да се насоча към 2та акумулаторни елемента след 1чип.
Става но чипа ти ограничава заряда по ток, значи времето на заряд ще е двойно (теоретично). Преди да сдвоиш двата елемента в паралел може да им направиш 2-3 цикъла заряд-разряд със собствените им електроники и преди спаралелването да измериш еднакво ниво на заряд. След цялото упражнение първите няколко заряда трябва да следиш процеса изкъсо.
fox_vt - майстор
hidrazin написа:
fox_vt написа:
...литиеви батерии е недопустимо да се зареждат паралелно освен ако чипа няма инфо от всяка клетка за да балансира...
Аха, направи ще ти повярвам. Като са паралелно как ще получи информация за всяка, че да ги балансира? :-D Първо вземи отвори една батерия от лаптоп и после пак ще говорим.
:partyman:
:lol: :lol: Тъй става като чета набързо :-D грешката е моя имах впредвид при последователно връзване #-o В този случай вариант 2 е по удачен сякаш .
hidrazin - майстор
estorm написа:
.. Проблема е че тлф гълта яко и с една батерия 1360мА изкарва десетина часа при това без кой знае колко натоварване...
Мен пък ми е интересно какъв е тоя телефон дето е такава лямя и какво разбираш под "кой знае колко натоварване". :?
:partyman:

Тема "Свързване 2 батерии на 1 gsm" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: