• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,
имам проблем с бойлера ми, тече от предпазния клапан когато го пусна да загрява.Повиках хора от гаранцията, който ми смениха предпазния клапан.След смяната му - пак същата работа!Пак ги виках...смениха и терморегулатора.Пак тече!Казаха ми че проблема бил във ВИК и да викам някой майстор да погледне.Обадих се и извиках и такъв майстор който провери налягането и ми каза че всичко е ок!Налягането било 6 бара, което е абсолютно нормално.Посъветва ме - сложи си клапан за налягане след водомера за всеки случай.И това направих... клапана е нагласен на 4 бара. Включвам бойлера.... минава малко време и пак почва да тече от предпазния клапан!Дори и ми прави налягане в цялата система (студената вода) и ми теква вода и от малкия проточен бойлер(предпазния клапан), който е на 10-15 метра от бойлера!!!Виках пак хора по гаранцията на бойлера и те пак ми казват че е от ВИК проблема.Всеки дига ръце от мен вече :( не знам какво да правя!Моля за вашата помощ.... друг бойлер ли трябва да купя?
nikolovvd - майстор
Обяснението е просто.
Имаш съд с вместимост около 80 литра вода. При загряване на водата, като всяка течност започва да се разширява, а това води до повишаване на налягането. Решението на такъв проблем е да монтираш кран на входящата вода в бойлера, а ако имаш го затваряш и отваряш топлата вода в банята. При това положение налягане в бойлера няма да има, а излишната вода в следствие на разширението ще излиза от крана в банята. Дано само не си свързал топлата вода на проточния бойлер към топлата вода на бойлера, защото тогава ще стане малко по-сложно.
LazarGanev - "Велик майстор"
И каква е връзката между налягането на водата във водопровода, прокапването на клапана и раздел "Електротехника" на форума?
hidrazin - майстор
marsman написа:
Пак ги виках...смениха и терморегулатора.
Може би заради това? :? То един днес пита в "говорилня" какъв компресор да си вземе. :lol:
:partyman:
ben84 - специалист
Клапана е за това - когато налягането се покачи над определена стойност, да го изкара от някъде. Не случайно там от където тече е пригодено да наденеш дренажна тръбичка.
Тани - модератор
Монтирай си разширителен съд след комбинирания клапан и проблема ти ще се реши. Аз така си реших моя. Първоначално го бях свързал на топлата вода, понеже ми беше по лесно. На входа на бойлера всички фитинги са 1 цол и нямах под ръка, та ми се видя добра идея да го свържа към 1/2 на топлата. Оказа се голяма грешка - не я прави! При отваряне на кран на топлата вода, първоначално започва да излизат заедно гореща вода от бойлера , и вече охладената от разширителния съд. Първоначално теква студената вода от тръбите, след това топла вода и чак след това гореща. Е хич не е приятно под душа! Написах всичко това, за да не ти хрумне като на мен гениалната идеа да свържеш разширителния съд, където ти е най-удобно в кръга на топлата вода. Това ще помогне на бийлера да спре да капе, но ще ти донесе дискомфорт!
VLADO66 - майстор
И един резуцир-вентил след водомера,настроен на около 3атм.
Тани - модератор
marsman написа:
Посъветва ме - сложи си клапан за налягане след водомера за всеки случай.И това направих... клапана е нагласен на 4 бара. Включвам бойлера.... минава малко време и пак почва да тече от предпазния клапан!
VLADO66 - майстор
Между клапан и редуцир-вентил има разлика.Може би е непознаване на материята от питащия но може да го намали на 3атм. и да сложи разш.съд на бойлера както беше презложено по-горе.Може би това ще помогне http://forum.setcombg.com/%D0%B5%D0%BB% ... D1%80.html
ivanovbg - майстор
Колега махни клапана на налягане след водомера за да не ти надува цялата система. После извикай пак гаранционните и им кажи да ти скъсят с 2см тръбата вътре в бойлера за топлата вода.

viewtopic.php?f=19&t=44082&p=535062&hilit=%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D0%BF%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB#p535062
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "Бойлер налягане?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: