• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ivanovbg - майстор
Абе ти чете ли моето мнение? Извикай гаранционните да проверят дали е правилно сложен нагревателя. Предполагам че е завъртян нагоре и отгоре водата кипва, докато терморегулатора е на средата и не реагира на високата температура.
LazarGanev - "Велик майстор"
Нормално е от предпазния клапан на бойлера да тече вода, той затова се слага :cool:
jekasus - майстор
Но да капе, не да тече :-D
Иванов може да излезе прав.
ivanovbg - майстор
Да бе - 5 литра. Не е ли множко, като се има в предвид температурното разширение на водата.
LazarGanev - "Велик майстор"
Понякога застават боклуци и клапана не може да затвори - трябва да се натисне лостчето няколко пъти силно за да се промие леглото
nikolovvd - майстор
ivanovbg написа:
... да проверят дали е правилно сложен нагревателя. Предполагам че е завъртян нагоре и отгоре водата кипва, докато терморегулатора е на средата и не реагира на високата температура.
Говориш за производствен дефект, което е много опасно, ако е вярно!
ivanovbg - майстор
Опс :cry: И аз не чета. Извинявай, обърка ме с гаранционните дето си повикал. Чак сега видях че го имаш от 4 години. Мислех че е нов и ОТК не си е свършило работата. Единствения вариант при изправен клапан е да е заровен нагревателя в котлен камък. Така около него няма достатъчно топлообмен водата кипи и създава налягане. Според мен отваряне му е майката.

Но регулатора на налягане махай за да не си увредиш другия бойлер.
Junak - майстор
LazarGanev написа:
Нормално е от предпазния клапан на бойлера да тече вода, той затова се слага :cool:
За този тип клапани не е нормално.
LazarGanev - "Велик майстор"
Кой е "този" тип клапани, за които не е нормално?
Junak - майстор
Ами точно тези, комбинираните. Те трябва да връщат водата от разширението в студения тръбопровод.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12

Тема "Бойлер налягане?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: