• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
LazarGanev - "Велик майстор"
Неее, само някои от тях са такива (например на последните модели Елдом). Но дори и да върнат наллягане в студения водопровод това нищо не значи - ако има възвратен клапан на водопровода, регулатор на налягане (като в случая) или просто обема на тръбата е малък, то налягането пак се повишава неизбежно и клапанът пак си пропуска :)
Junak - майстор
Абсолютно вярно. И най-лошото е, когато налягането на водопровода е над 6 бара. А откакто почнаха да ги правят комбинирани за студения тръбопровод - всички са такива. Тя такава беше идеята - да се изхвърлят капещите, дет бяха на "топлата" тръба. И първите бяха на 10 бара. И нямаше проблеми. А после намалиха дебелината на ламарината за водосъдържателите... :-D
Значи сега трябва да намеря някой да го отвори и да види нагревателя или да пробвам аз?Има ли нещо сложно, нещо за което да внимавам?
Другия вариант е да взимам нов?
Тани - модератор
Защо не пробваш да махнеш засега редуцир вентила? След като възвратния ти вентил "не сработва" и връща налягане назад в системата, най-вероятно е от тези новите, за които признавам си, за първи път чух в тази тема! Ако наистина е така, то редуцирвентила(регулатора на налягане) ти се явява и възвратен клапан и като нямаш разширителен съд, налягането в системата ти се покачва и предпазните клапани си капят, защото това им е работата! Ако махнеш редуцирентила, ще нагнетяваш налягането в общия водопровод, който ти замества разширителния съд, защото там налягането е относително еднакво.
ivanovbg - майстор
Знам ли те какъв си сръчко? :-D Пробвай се - нищо не губиш - после винаги можеш да извикаш някой дето е по майстор или да смениш целия бойлер, а със сигурност ще научиш нещо за твоите възможности :wink: Примерно за мен не е сложно. Развиваш, буташ навътре и изваждаш внимателно като въртиш и сучеш в нужната посока. Снимай си първо фланеца и кабелите, кое как е закачено, да не объркаш после жиците евентуално. Ползвай и главата си и се консултирай с подписа ми :) :partyman:
Andri01 - майстор
Junak написа:
Ами точно тези, комбинираните. Те трябва да връщат водата от разширението в студения тръбопровод.
И като връщат вода в студения тръбопровод / до изравняване на наляганията-беше писал някой/,какво става при спиране на водата и налягането на студената стане "0"? Ще се източи горещата вода към водомера и...комшиите :).
ivanovbg - майстор
Само над определено налягане колега :partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
Andri01 написа:
Junak написа:
Ами точно тези, комбинираните. Те трябва да връщат водата от разширението в студения тръбопровод.
И като връщат вода в студения тръбопровод / до изравняване на наляганията-беше писал някой/,какво става при спиране на водата и налягането на студената стане "0"? Ще се източи горещата вода към водомера и...комшиите :).
Отвора е много малък, само за изравняване на налягането. Клапан в клапан е конструкцията, като малкия е в обратна посока на големия.
Andri01 - майстор
"...До изравняване на налягането!"-а,при насрещно налягане"0"? При работещ постоянно бойлер и спряла/ не затворена/ студена вода? И ако водомера за студена вода е на 50см преди бойлера /има и такива случаи/?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12

Тема "Бойлер налягане?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: