• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gogo7777 - майстор
Трябва да му сложиш отделен възвратен клапан
Не бих го съветвал да го слага щом налягането във водопровода му е високо. Все пак си е вид защита, водата да се връща при повишено налягане.
Junak - майстор
Тани написа:
Недопустимо е бойлера да връща налягане в системата. Трябва да му сложиш отделен възвратен тлапан, щом комбинираните не вършат работа.Да не би скоро да са ти сменяли водомера и да са му сложили възвратен клапан и от тогава да ти се е появил проблема?
[-X
Тани - модератор
Момчета, опасни сте за околните!!!
Бихте ли обяснили защо на ВСЕКИ бойлер с водосъдържател под налягане, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се монтира възвратен клапан, като вие смятате, че не необходим и даже вреди?
Световна конспирация сигурно?

ПП Тлапан, да се чете клапан в предишното ми мнение.
gogo7777 - майстор
Тани, изобщо не е задължително монтирането на ВЪЗВРАТЕН клапан при бойлера. От него няма йок файда :-D , може единствено, само да създава проблеми. Кажи според тебе каква му е функцията на този клапан и за чий му е на бойлера този тунинг :-D . Може да не е световна конспирация, но със сигурност е от икономическо значение.
Junak - майстор
Клапана на бойлера е комбиниран. Когато има плавно повишаване на налягането и то стане по-високо от това на водопровода, клапана връща вода във тръбопровода. Ако налягането нарастне над определено, отваря разтоварващия клапан и водата /налягането/ се изхвърля навън.
Има и невъзвратен клапан, чиято роля е да не ти замине топлата вода и да не ти се изпразни бойлера. Всичко е в един корпус. Устроен е така, че когато има разлика в наляганията при спиране на водата, затваря плътно. Получава се от разликите във площите, на които действат двете налягания. Ама не ми се чертае... Ако монтираш доп. невъзвратен клапан, бойлера не може да се разтоварва и ще капе винаги, когато нагрява.
gogo7777 - майстор
За да не пишем на различни езици за едно и също нещо, трябва да уточним на какво казвате възвратен клапан и на кое изпускателен предпазен клапан за налягане. На това ли казвате възвратен клапан http://www.78bg.com/index.php?route=pro ... uct_id=155
За мен е необходим и задължителен само изпускателния.
fikata - майстор
gogogo 7777
Има и такъв елемент и понятие
Комбиниран предпазен и възвратен клапан с ръкохватка за продухване 1/2" MF 7 bar
http://www.water-technic.com/kombiniran ... bar-p2000/
Освен отделни елементи като възвратен клапан и предпазен вентил/клапан/
gogo7777 - майстор
Да има, но кой е задължителния? Комбиниран или не се тая е. Юнака каза предназначението, но аз съм върл противник на монтирането на възвратен клапан при бойлер. Причината е много проста......никога няма да му се наложи да сработи възвратния, за сметка на главоболията, които може да създаде. Примерно в дадения случай с 6 бара налягане. Ако не сработи той, то ще сработи изпускателния (предпазен) клапан, който е изключително прост механизъм и същевременно достатъчно надежден. Затова твърдя, че възвратния клапан е напълно излишен при бойлера. За други системи е необходим, но тук според мен не.
VLADO66 - майстор
Като ти е излишен възвратния си сложи един комбиниран с една тетка на студената вода и глей кво ше стане като ти спрат водата :x
gogo7777 - майстор
Да не намекваш, че ще се изпразни бойлера :-D .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "Бойлер налягане?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: