• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
estorm - специалист
Как се замерва едно зарядно за тлф например с колко mA ток зарежда?
Пример на зарядното пише 2,1А 1.0A 500mA Всички дават напрежение 5V.
Следователно с такъв ток ли всяко едно зарежда тлф?
Може ли по мощното да повреди апарата ако оригиналното е 1.0А ?
Как се замерва реално колко mA подава зарядното защото на китайчетата пише едно
често е друго в случая имам съмнение за мн по висок от написания заряден ток.
Каква връзка има между оригиналното и друго зарядно с написани еднакъв ток и напрежение, че тлф на едното само индикира зареждане/ оригиналното/ а на другото първо светва целия дисплей и после индикира зареждане ?
Последна промяна от estorm на чет окт 24, 2013 9:49 am, променено общо 1 път.
Тани - модератор
Най-лесния вариант е, да провериш за колко време се зарежда телефона с оригиналното зарядно и да сравниш времето с другото, защото това е важното. За едно две зареждания батерията няма да се повреди, но ако практикуваш бързо зареждане често, може значително да скъсиш живота ѝ. Не съм сигурен, обаче дали на някои телефони не се ограничава тока автоматично, когато ползваш по-мощно зарядно. Случвало се е с моя телефон, когато започне да му пада батерията докато се рова в Интернет, да го включа на зарядното на жена ми, което е доста по-маломощно и реално не може да компенсира разряда на батерията, та след няколко минути телефона се самоизключва, а да не говорим да го зареди! Моето зарядно си го зарежда каквото и да правя на него за около час. Когато жена ми си зарежда нейния телефон на моето зарядно, май си се зарежда за същото време, като на нейното, та явно сам си ограничава тока!
nikolovvd - майстор
Обикновено телефоните имат вградена електроника, която намалява напрежението и регулира тока към акумулатора. Някой телефони имат опция за бързо и бавно зареждане.
Когато се зареди се прекъсва зареждането. По-опасно е, ако напрежението е по-високо от предписаното. Тогава телефона се загрява повече от нормалното и може някой елемент да не издържи.
estorm - специалист
Благодаря за бързия отговор. Точно това ще сравня днес и следобед ще пиша. Но тъй като вече не съм с оригиналната батерия тази се зарежда доста по бавно и оттам искам да вдигна зарядния ток. Освен това ще слагам и батерия с по още по висок капацитет която предполагам ще се зарежда още по бавно. Пък и гледам да не прецакам и тела разбира се. Защо на едното зарядно ще светва дисплея на другото не ?
nikolovvd - майстор
При бавно зареждане батерията може да изкара 4-5 и повече години. Старият ми телефон е на повече от 6 години и все още изкарва 2-3 дни. При бързото зареждане се отделя повече топлина, която не може да се разсее достатъчно бързо и се повишава температурата на батерията. При такава ситуация батерията си заминава за 1-2 години и се надува.
ArturDent - Почти Безобиден
:!:
Ток се мери като свържеш уреда последователно на консуматора!
[захранване извод] -> [амперметър] -> [консуматор] -> [захранване извод]

Меренето на напрежението на захранването на без товар няма да ти даде никаква представа за нито за напрежението при зареждане, нито за тока.
Тани - модератор
Артъре, в случая дори не му трябва мерене на ток :wink: За заряда на батериите по-важно е времето и разбира се температурата! Ако не ги зарежда прекалено бързо и не са горещи в края на зареждането , всичко е ОК.
vk - специалист
Ето ти картинки, как се измерва ток. Няма по-добро от нагледна картинка.
Изображение
Тани - модератор
Предлагаш му да си среже кабела на зарядното ли :wink: И какво ще му кажат данните от зарядния ток, ако въобще може да ги отчете коректно? Към края на зареждането от зарядното на Нокия се чува прекъсващо писукане, което ме навява на мисълта, че не се зарежда по еднакъв начин в началото и в края на зареждането.
hidrazin - майстор
Тани написа:
..., че не се зарежда по еднакъв начин в началото и в края на зареждането.
:2thumbs:
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Как се замерва ? mA дава зарядното." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: