• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
alantion - специалист
Трансформатора на субуфера отказа да работи,но по него няма никаква информация.Как да се ориентирам на колко волта сваля напрежениетоп кутията също няма изписани параметри ,освен модела на усилвателя.Моля ако някой може нека даде идея .Ще се помъча да кача и снимки (дано успея)

Прикачен файл

CAM00104.jpg
sstefanov - майстор
Имаш 2 варианта:
1. По марката и модела намираш сервизното описание и там трябва да пише какъв е трансформатора.
2. По чипа на усилвателя (почти съм сигурен че е с чип) намираш описанието му и виждаш на какво напрежение работи. От там си смяташ трансформатора.
Последна промяна от sstefanov на съб окт 26, 2013 7:30 pm, променено общо 1 път.
miroton - майстор
Виж колко волта са филтриращите кондензатори.Коло вторични има.
sstefanov - майстор
Вариант 3: Ако трансформаторът е с вградена термозащита, я окъсяваш и се надяваш следващия път да не се запали.

(филтриращите кондензатори би трябвало да са за по-високо напрежение от работното и според мен по тях не можеш точно да определиш какво ти трябва)
alantion - специалист
sstefanov написа:
Вариант 3: Ако трансформаторът е с вградена термозащита, я окъсяваш и се надяваш следващия път да не се запали.

(филтриращите кондензатори би трябвало да са за по-високо напрежение от работното и според мен по тях не можеш точно да определиш какво ти трябва)
Да си призная не разбирам много от електроника,затова ще помоля по- простичко да ми обясните. Направих снимка на платката ,дано успея да я постна .

Прикачен файл

CAM00108.jpg
alantion - специалист
alantion написа:
sstefanov написа:
Вариант 3: Ако трансформаторът е с вградена термозащита, я окъсяваш и се надяваш следващия път да не се запали.

(филтриращите кондензатори би трябвало да са за по-високо напрежение от работното и според мен по тях не можеш точно да определиш какво ти трябва)
Да си призная не разбирам много от електроника,затова ще помоля по- простичко да ми обясните. Направих снимка на платката ,дано успея да я постна .

Прикачен файл

CAM00105 [320x200].jpg
CAM00105 [320x200].jpg (29.21 KиБ) Видяна 2366 пъти
alantion - специалист
sstefanov написа:
Вариант 3: Ако трансформаторът е с вградена термозащита, я окъсяваш и се надяваш следващия път да не се запали.

(филтриращите кондензатори би трябвало да са за по-високо напрежение от работното и според мен по тях не можеш точно да определиш какво ти трябва)

Проверих,няма вградена термозащита,ЗА СЪЖАЛЕНИЕ
alantion - специалист
alantion написа:
alantion написа:
sstefanov написа:
Вариант 3: Ако трансформаторът е с вградена термозащита, я окъсяваш и се надяваш следващия път да не се запали.

(филтриращите кондензатори би трябвало да са за по-високо напрежение от работното и според мен по тях не можеш точно да определиш какво ти трябва)
Да си призная не разбирам много от електроника,затова ще помоля по- простичко да ми обясните. Направих снимка на платката ,дано успея да я постна .

Прикачен файл

CAM00106.jpg
pansim - майстор
Това на снимката с пластините трябва да са крайните стъпала. Сваляш охладителната пластина, и прочиташ типа на чипа. После в гугъл търсиш описанието /даташита/ на чипа. Там пише на колко напрежение работи.
boqn_zara - специалист
Ти сигурен ли си,че проблема е в трафа,да не би да имаш проблем в платката?
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за траф на субуфер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: