Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте, искам да направя плюшена играчка с електронна схема. Като натисна копче на лявата ръка да казва нещо, като натисна копче на дясната - да казва друго. Търсих навсякъде в нета, но не мога да намеря такава схема. Намерих с Arduino, но не е обеснено как се прави и е на английски. А и не искам да е нещо скъпо. Търсих интегрална схема, но не мога да се ориентирам и не знам точно как да я напиша. Моля ви се, ако някой може да ми помогне. Предварително благодаря!
Благодаря за линковете, но аз искам да я направя от учебна платка, да сложа частите и да ги свържа сама, а да не е готов чип. Да бъде по-евтино, защото в момента няма такива средства.
shadow__01 - майстор
tsatskata написа:
Благодаря за линковете, но аз искам да я направя от учебна платка, да сложа частите и да ги свържа сама, а да не е готов чип. Да бъде по-евтино, защото в момента няма такива средства.
По-евтино идва да си купиш нещо готово. Ще го разбереш като се охарчиш за елементи и загубиш няколко часа в сглобяване по схема.
В първия линк има дадена схема. Ако намериш елементите можеш да я сглобиш на платка със избрана от теб форма.
Ако захранването е 12V ще трябва или да нареждаш отделни батерии или да сложиш малко акумулаторче (зависи от големината на играчката).
Junak - майстор
shadow__01 написа:
Ще го разбереш като се охарчиш за елементи и загубиш няколко часа в сглобяване по схема.
...и винаги има вариант да не тръгне...
sstefanov - майстор
Това е най-простия плеър, който съм виждал:
http://elm-chan.org/works/sd8p/report.html


Но си трябва програмиране.
Днес купих от левчето една птичка, която пее. Това е платката вътре. Мога ли по някакъв начин да махна записа на птичката и да сложа мой, ако може моля някой да ми помогне.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
sstefanov - майстор
Най-вероятно чипът е маск-програмируем.
Дори и да не е - няма изведен интерфейс, нито пък се знае какъв е протокола за данни (ако въобще има такъв).

Тема "Ел схема" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: