Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fikata - майстор
saraneron написа:
Мочтета и момичета специалисти ,коментириха, че не е проблем уреди за 220 волта купени в БГ могат да работят без проблем в САЩ и си задавам следният въпрос: В БГ напрежението между фаза и нула е 220 а между две фази 380 .В САЩ между фаза и нула е 110волта а между две фази 220волта ,защо я има тази разлика в отношеноята м/у линейното и фазово напрежение ?В БГ е 1.72 пъти а в САЩ е точно 2 пъри !Как по дяволите се изчисляват матетически тези стойности??? #-o :rolleyes:
Надявам се,че saraneron е разбрал защо напрежението 120V не е с 1.73 пъти по малко от 240V .Просто защото не се явява като фазово напрежение от трифазна система с 3х240V, а се явява като половината на монофазна система 240V с изведен среден извод. 120V пром напрежение е 1.7333..пъти по малко от линейното 208V при трифазна система/налична в щатите/ от 3х208V
fikata - майстор
Някъде бях срещал инфо ,че още се ползват постояннотокови мрежи в САЩ, интересно е до клиента какво се случва ? Как е бил решен проблема преди 1?0 години и как е съвместен сега?
Темата тръгна в посока на говорилнята. Нали не би желал да получиш отговор от Джеронимо как и какви съвременни консуматори могат да се включат към захранване от неговото време в палатката му ? :-D
PCL82 - майстор
Последната постояннотокова мрежа в Ню Йорк е престанала да съществува през 2007г. Това е била някаква административна сграда на повече от 100г. В тези сгради е имало асансьори с постояннотокови двигатели с реостатно регулиране. Това е била причината да останат постояннотокови острови в мрежата. Някои са имали собствени ценрали или централи обслужващи определен квартал, други са по-късно са минали на изправители, а трети са подновили оборудването си.

По-голямата част от битовата техника, без уредите с трансформатори и променливотокови двигатели може да работи както с постоянен така и с променлив ток.
saraneron - специалист
Да ,мисля ,че стана една добра темичка с много полезни неща в нея !Благодаря на участниците , ако се сетите нещо ,пишете, който не му харесва да не пише и да не чете!
Последна промяна от saraneron на пон ное 04, 2013 2:50 pm, променено общо 1 път.
kam34 - специалист
Само автора да и оправи заглавието че това ЗАЩО на нищо не прилича.
Във контекста на темата някой ще каже ли как да свържа мотора от връзката на low or high voltage??: https://cdnmedia.regalbeloit.com/images ... Pack_9.pdf
preslav - майстор
пон яну 27, 2020 1:03 pmnasju написа:
Във контекста на темата някой ще каже ли как да свържа мотора от връзката на low or high voltage??: https://cdnmedia.regalbeloit.com/images ... Pack_9.pdf
На страница 4 е написано кое с кое да се свърже и изолира.
antonioven - специалист
Много любопитна тема, не бях я виждал, добре че я изровихте. С едно твърдение обаче категорично не съм съгласен. Честотата 50 или 60 херца се поддържа апсолютно точна с незначителни отклонение, как така ще варира нагоре надоло, абсолютно невярно е, това е електроенергийна система не е текезесарски агрегат.

Тема "ЗАЩО линейно /фазно е 120/240 волта а не е 120/208 ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: