• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
svetlyon - напреднал
Здравейте, извинявам се ако на темата не й е мястото тук, но реших, че може да ми помогнете.
Трябват ми .пдф спецификациите на един 3 полюсен АП за 600А променлив и 600V и на един бързодействащ предпазител за постоянен ток 500A 600V. В обичайните сайтове, в които търся не открих такива животни, а сайта на шнайдер (където 100% има) не ми го зарежда нещо пише че е в ремонт. Ще бъда много благодарен ако някой ми помогне. Поздрави!
petrov_belota - специалист
Туй само за някой шибан протокол по електрически апарати ще да е ....
svetlyon - напреднал
Нещо такова е... имам токоизправител>инвертор>асинхронен двигател и се чудя как трябва да бъде защитена веригата. Нещо като гледам май съм в грешка ама така се получава като човек сам се учи. Преди токоизправителя трябва да има 3полюсен ама не съм сигурен с какъв ток на изключване, а преди инвертора постояннотоков или бъркам вече и аз незнам.
dobcho_vn - специалист
Преди токоизправителя и след него задължително АП.Какви и как се избират литература бол из нет-а.Пиши у бай Гошо избор на прекъсвач и действай.
Така наизуст може и да налучкаш нещо, колкото да е вярно за учебния протокол, ама няма да ти е полезно за тебе.
svetlyon - напреднал
Еми аз имам 5 изчислени тока:

Определяне на стартовия ток.
I_s=6,3.I_n=6,3.82=516,6 A

Стойност на товарен ток - ITN.
I_TN=P_T/(√(3.) U_T.cosφ)=71,206 A


Определяне на максималната стойност на захранващия ток.

I_DCmax=K_Is.P_el/(η_INV.U_DC )=488,6 A

Определяне на средната стойност на тока през транзисторите.

I_C=I_DC/2=P_el/(2.η_INV.U_DC )=81,43 A

Определяне на максималната ток при стартиране на двигателя.

I_Cmax=K_Is.P_el/(〖2.η〗_INV.U_DC )=244,3 A

и не съм сигурен кой трябва да използвам за мерило... утре ще търся литература, че днес ми стана късно. Лека нощ и благодаря за мненията! :)
dobcho_vn - специалист
То добре, ама токовете на късо съединение?
svetlyon - напреднал
Еми ддз... дал ни е номинална мощност на АД=45kW, обороти и параметри на захранващата мрежа 600V DC. Една последнователност с формули по които смяташ и правиш избор... Сбъркана история ако питаш мен, но както и да е. Намирам един 3 полюсен 600V DC за 500А ток, слагам го най отпред във веригата и намирам един 1 полюсен за след ТИ-то и така. Като ходя на изпита ако не му хареса ще преправям. :) Благодаря! Поздрави! ;)
pavelari - майстор
Колега, за да се харесаш на изпита - иползвай двуполюсни максималнотокови защити за постоянния ток и триполюсни а променливия когато е трифазен....
Малко подробности: Преобладаващата част от инверторите на пазара имат на входа си схема Траф + Иларионов чрез която изправят напрежението - т.е. 400 х 1.41 = 560 VDC, като това напрежение се извежда на клеморед и в общи линии ако имаме налично постоянно напрежение 560V +/- 10% можем да захраним инвертора с него. Демек това ти е и тъпото задание. При 45 киловата мощност на мотора е редно да имаш предвид, че при фактор 0.7 има консумация 45000/3/230/0.7 или около 93А ток на фазата /този мотор трябва да е в звезда/. Ако се ползва външен траф трябва да го защитиш на входа според пусковия ток на машината + загубите в инвертора /ако трафа е само за конкретния инвертор/ с прекъсвач крива Д и номинал 120А или стопяеми предпазители 160А или друга защита с настройка обхващаща ток между 100 и 150А. Важно е да се отбележи, че при инверторно управление имаме драстично по-малък пусков ток и даже много често нямаме такъв!!! Може да се ползват автоматични прекъсвачи крива Ц.
Колкото до страната постоянно напрежение трябва да имаме защита с номинал 45000/600 = 75 А постоянен ток без загубите в инвертора , което много често прави около 80-85А напрактика. Тук се ползват стопяеми предпазители, поради факта, че при късо, невинаги трафа може да вдигне голям ток заради сечението на намотките - за да имаме мигновено изключване с автомат!!! От друга страна има опасност от отпадане на защита /ако тя е автоматична/ при спиране на ток поради авария.
Найденов - специалист
pavelari, кой е този или какво е това: Иларионов. Търсейки с Гугъла, ми излезе това:https://www.google.bg/#q=%D0%98%D0%BB%D ... 0%BE%D0%B2 :-D .
  • 1
  • 2

Тема "3 полюсeн АП 600А 600V и бързодействащ предпазител 500A 600V" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: