Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
stoil2 - специалист
Нанесох се в нов апартамент, в банята и другата тоалетна има отдушници, има отделен ключ за тока за всеки от тях, но вентилаторите не работят. Дали може да ме насочите какъв може да е проблема, или евентуално да ми препоръчате някой който да ми ги оправи (в София съм), без да ми одере кожата.
petrov_belota - специалист
Като за начало можеш да провериш дали достига захранващо напрежение до вентилатора, или ключа :) Ако имаш достатъчно напрежение 220/230 волта на изводите които се свързват с вентилаторите, не е добре ... (за смяна са)
Но варианти много :)
PCL82 - майстор
Не става ясно в какъв апартамент си се нанесал. Ако инсталацията си е с твой вентилатор свързан към ключ за осветление просто проверяваш захранването дали идва, когато ключат е включен.
Има вентилатори с датчик за влага, там може да е по-сложно.

Ако си в някоя панелка и говориш за един ключ за стълбищно осветление до вратата на банята, който задейства централен вентилатор горе на покрива, то тези инсталации рядко са изпълнени докрай още по-малко работят-аз не съм виждал работеща, само съм чувал за такава.
Junak - майстор
Що бе, нашта си работеше близо 20 години. Беше с релета за време - на всеки 20 минути работи за 2 минути. Но извикахме мангали да правят пакрива и дигнаха релетата. И тъй си остана...
fikata - майстор
Що бе, нашта си работеше близо 20 години.
Нашта не изкара и пет години. Централна аспирационна система монтирана в подпокривното пространство развита с вентилатор по вертикални щрангове/въздуховоди/ с локално ръчно импулсно включване от всяко мокро помещение на жилището и продължителност на работа определена от габровско РМВ/реле моторно за време/. Електрическата част все още си е в изправност, но блокираха турбините на вентилаторите -четири години след акт16 от 1990г.
evil - специалист
На тези общи вентилаций дори и да работят изводите по баните са с клапи който са настроени в зависимост от отдалеченоста от вентилатора.Нали се сещате че всеки новодомец една от първите му работи е да си отвори до край клапата и който е най-близо е добре но за другите нищо не остава :lol:
stoil2 - специалист
PCL82 написа:
Не става ясно в какъв апартамент си се нанесал. Ако инсталацията си е с твой вентилатор свързан към ключ за осветление просто проверяваш захранването дали идва, когато ключат е включен.
Има вентилатори с датчик за влага, там може да е по-сложно.
.
Тухлен блок на 7-8 години е. Вентилаторите са си мои, свързани към ключ за осветление.

Сигурно няма да се оправя сам, не разбирам от тоци. Може ли да ми препоръчате електричар, който ще ми свърши работа (от София съм).
big_death - специалист
Виж да не опира корпуса-решетката във перката на вентилатора и затова да не върти ?!

Тема "Вентилаторите на отдушниците в баните не работят" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: