• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
romanpm - майстор
PCL82 Последното ти изречение е напълно в духът на темата :)
Хармониците едва ли се "озъптяват" от съседна нула пък и затова дигиталните телевизори и радиоапарати са доста по защитени :partyman:
John - специалист
Проблема с използване на нула от "друго" място е свързан с безопасноста преди всичко а,не с хармониците.
John - специалист
Проблема с използване на нула от "друго" място е свързан с безопасноста преди всичко а,не с хармониците.
pavelari - майстор
Колегата PCL иска да каже, че освен безопасността - директната /заради неясния произход на нулевия проводник/ имаме и индиректна опасност от въздействие на електромагнитно поле а то си е така абсолютно! Когато по един проводник тече ток, то той създава елетромагнитено поле, вредно за здравето и околните уреди! Ако липсва съседния проводник /ефекта на кабела който обхаща всички проводници/, по който да тече ток със същата големина и обратна векторна посока /с което се елиминира значително ефекта/ то вредното въздействие си е налице. Въпреки всичко, отговора на най-първия въпрос по темата е ДА. Но той е от друг характер!
Subsa - специалист
Използвайте усукана тройка 3*4мм2 с CCA екранировка - mesh 0.16mm, за да няма проблеми!
Johny - майстор
Е нали на човека му трябват 4мм2? Ако ги имаше, щеше ли да пита?
Пич, свържи ги 2х2 и си питай питанката.
Темата я виждам на 4-5 страници с много теория и въобще всеки си пише това, което мисли че знае и разбира, но за тебе това няма значение.
androslav - помощник
След като изчетох всичките глупости, като инженер бих ти казал следното:
Щом нямаш друг кабел свържи ги 2х2 само че да е така че да не можеш случайно или неволно да откачиш някое от жилата (със запояване или усукване преди клемите към които ще ги вържеш
Subsa - специалист
Аз пък проявих доза сарказъм, но май останах неразбран.
Сметката е 2+2=4мм2 е напълно вярна, когато говорим за площ, а не за диаметър примерно.
  • 1
  • 2

Тема "Мога ли да ползвам кабел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: