Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
i486 - специалист
Малко да обобщя нещата. Насочих се към тия LED луни на 12V главно заради нагряването - не толкова от икономия на ток. Сложил съм 5 основни по 4W (320lm, жълта светлина 2700K, 120° ъгъл) и 3 допълнителни пак същите. 2 трансформатора 12V DC по 30W. Банята е около 4.5 м². С основните 5 става достатъчно светло, даже и 3-те светят приемливо за WC дейности. Всичките 8 огряват като ден. При такава консумация и да ги забравя светнати за 1 седмица няма да е голяма загубата.
radius - майстор
Колко пари е бройката, че имам да обзавеждам 2 бани?
i486 - специалист
Към 9.50лв. Отделно още толкова за корпуса на луната или грубо по 20лв на луна. Корпусът е малко изпъкнал - нещо като това L-400

http://ultralux.bg/bg/3/1/338/led-лунич ... тлина.html
nikolov333 - майстор
На мен ми се налага да пробивам нестандартни отвори 67-72мм.за лунички в гипс-картон, а масовите в комплектите на Радър са 64-76мм.. Намирам само една на Бош 68мм.ама 30 кинта.. :? Някой знае ли от къде да взема корорна с такива нестандартни размери или ако няма, да взимам такава

Прикачен файл

12558itln76034-borkorona-za-darvo-do-f120.jpg
12558itln76034-borkorona-za-darvo-do-f120.jpg (18.54 KиБ) Видяна 760 пъти
sts - специалист
Преди две седмици завърших основния ремонт на банята и монтирах този тип лампи / LED GRID 12 W 4000 К 3392 /.
Тези LED лампи са квадратни /има и кръгли / и се захранват с 230 V.Единична цена на лампа 15,05 лв. без ДДС.
Аз съм доволен от осветяването на банята и не правя реклама на лампите.
Всеки човек има собствена оценка за осветеноста на помещенията и избора на лампи е личен.

Тема "Лунички" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: